světový šampionát

světový šampionát v textech na iROZHLASU

|Tomáš Kohout, Radek Šamša |Zimní sporty

Šéftrenér biatlonistů Rybář: Šampionát nebyl neúspěšný, ale bramborová umístění mrzí

Výsledky posledních dvou závodů na biatlonovém mistrovství světa jen potvrdily to, jak se českému týmu vedlo na celém šampionátu. Čeští reprezentanti v norském Holmenkollenu jezdili tak, že se rozhodně nemuseli stydět, ale na medaili to nestačilo. Zato hned třikrát skončili na čtvrtém, pátém i šestém místě, což šéftrenéra Ondřeje Rybáře mrzelo.

|Jakub Kanta |Fotbal

Nizozemci deklasovali na MS v repríze posledního finále Španěly 5:1

Fotbalisté Nizozemska zažívají snový vstup do mistrovství světa v Brazílii. Na stadionu v Salvadoru deklasovali úřadující mistry světa 5:1 a oplatili jim čtyři roky starou finálovou porážku z Jihoafrické republiky. Španělé po proměněné penaltě Xabi Alonsem sice vedli, ale Nizozemci otočili nepříznivý vývoj zásluhou dvou gólů Robbena a van Persieho, i premiérové branky De Vrije.

Rui Costa je prvním portugalským mistrem světa v silniční cyklistice, Štybar byl 26.

|Tomáš Kohout, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Závod s hromadným startem na 272,3 kilometru, který výrazně ovlivnilo deštivé počasí, vyhrál na mistrovství světa v silniční cyklistice Portugalec Da Costa. Poslední kilometry se schovával za svými zvučnějšími kolegy Valverdem a Nibalim, ale byl to nakonec on, kdo ve finiši udolal Španěla Rodrígueze. Zdeněk Štybar dojel do cíle v italské Florencii na 26. místě se ztrátou necelých dvou minut.

|Aleš Procházka, David Nyč |Hokej

Málo důrazu a častá hra v rozích, to jsou podle Špačka problémy Čechů na MS

Hokejový obránce Jaroslav Špaček patřil po řadu let k oporám české reprezentace. Od roku 1998 až do loňské sezóny navíc odehrál nespočet zápasů v severoamerické NHL. Má tedy patřičnou kvalifikaci k úvahám o tom, jak se na nepříliš povedeném vstupu českého týmu do probíhajícího světového šampionátu mohla podepsat přítomnost početné skupiny hráčů ze zámoří.

|Pavel Petr, Jakub Kanta |Hokej

Výsledek je nepřijatelný, říká po vysoké porážce s USA mladík Hertl

Čtvrtfinálové prokletí hokejová dvacítka na mistrovství světa nezlomila. V ruské Ufě Češi podlehli Spojeným státům vysoko 0:7. Na medaili tak výběr trenéra Miroslava Přerosta musí zapomenout. Musí naopak sebrat všechny síly a v pátek nastoupit k duelu o pátou příčku proti Švýcarsku, se kterým se utkali už v základní skupině, protože ve vyřazovací fázi nestačilo na Rusku 3:4 po nájezdech.

Hokejová dvacítka bude na MS v duelu s Lotyšskem poprvé v roli favorita

Hokejová dvacítka se na mistrovství světa chystá na nedělní souboj s Lotyšskem. V ruské Ufě rozhodčí vhodí úvodní buly úderem třinácté hodiny. Češi před třetím vystoupením na šampionátu vědí jediné - papírově slabšího soupeře není možné podcenit. Kouči Přerostovi bude kvůli disciplinárnímu trestu chybět Matěj Beran, nad startem Faksy visí otazník.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta |Historie

Brazilskou vášeň pro fotbal by na MS 2014 rádi poznali i Češi

Když na pizzu, tak v Itálii. Když do casina, tak v Las Vegas. A když na fotbal, tak rozhodně v Brazílii. Nikde jinde není vášeň pro nejpopulárnější sport světa intenzivnější. A českým fotbalistům a tím i fanouškům se teď naskýtá šance užít si nejúžasnější turnaj v historii této hry. Tým Michala Bílka se připravuje na sobotní zápas v Dánsku, kterým zahájí cestu za neopakovatelnými zážitky z barevného fotbalového karnevalu. Vzhůru na mistrovství světa - právě do Brazílie!