Švýcarsko

Švýcarsko v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

Prezident asi odvolá velvyslance Borůvku. 'Pokud manželka dělá ostudu, ostudu dělá i velvyslanec'

Prezident Miloš Zeman zřejmě odvolá Karla Borůvku z funkce velvyslance ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku. Řekl to ve čtvrtek v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Velvyslance už ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) stáhl z Bernu do Prahy kvůli tomu, že Borůvkova žena Alena veřejně útočila na zaměstnance ministerstva, novináře či úředníky. Jednání Borůvkové ve čtvrtek kritizoval i prezident, který jako jediný může velvyslance odvolat z funkce.

|Marek Augustin, NŠ . |Tenis

Tenista Federer po třech triumfech: Předvádím skvělý tenis a překvapuji tím sám sebe

Nahlas se nemluví o věku žen a veřejně své datum narození neradi probírají také sportovci. S přibývajícími roky totiž jejich výkony logicky slábnou. V případě tenisového maestra Rogera Federera ale podobné výroky rozhodně neplatí. V 35 letech švýcarský elegán vyhrál zatím tři největší turnaje letošní sezony a tenisový rok by mohl reálně zakončit jako první hráč světového žebříčku.

|Ondřej Himmer, Matěj Válek |Zprávy z domova

Velvyslanec Borůvka zvažuje odvolání. Příspěvky manželky moji práci nepoškozují, tvrdí

Český velvyslanec ve Švýcarsku Karel Borůvka se zřejmě odvolá proti svému stažení z postu. Ministerstvo zahraničí o něm rozhodlo kvůli kontroverzním příspěvkům jeho ženy Aleny na sociálních sítích. Podle šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka z ČSSD jako manželka velvyslance reprezentuje Česko, i když už není zaměstnankyní ministerstva. S tím Borůvka souhlasí, chování jeho ženy ale prý jeho práci nepoškozuje.