Ted Ligety

Ted Ligety v textech na iROZHLASU

Ligety se domácím fanouškům za skvělou kulisu odvděčil zlatem. Musel jsem to napálit, říkal

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Zimní sporty

Mistrovství světa alpských lyžařů dostalo nový náboj. Muž, do kterého Američané vkládali největší naděje, nezklamal. Olympijský vítěz v obřím slalomu ze Soči Ted Ligety se v Beaver Creeku stal potřetí v řadě mistrem světa v téhle disciplíně a získal pro lačné publikum první zlatou medaili domácího šampionátu.

|Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný |Zimní sporty

Američan Ligety je už teď adeptem na zisk malého křišťálového glóbu

Zatím asi nejlépe se s novým typem lyží vyrovnává Ted Ligety. Osmadvacetiletý Američan je v celkovém hodnocení Světového poháru druhý, ale v obřím slalomu zatím vždy jasně deklasoval své soupeře. V americkém Beaver Creeku zvítězil o 1,76 sekundy před druhým Rakušanem Marcelem Hirscherem a v úvodním závodu v Söldenu vyhrál s drtivým náskokem 2,75 sekundy. Teď lyžaře čeká slalom a obří slalom ve Val d´Isere.