Therese Johaugová

Johaugová může přijít skoro o dvě sezony, antidopingový výbor žádá 14měsíční trest

| ČTK |Zimní sporty

Hvězdě běžeckého lyžování Therese Johaugové hrozí, že bude bez závodů až do prosince příštího roku. Trest zákazu činnosti na 14 měsíců pro ni žádá norský antidopingový výbor. Dvojnásobná vítězka Světového poháru a medailistka z olympijských her i z mistrovství světa měla pozitivní test v polovině září na soustředění v Itálii, zatím je od 18. října suspendována.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man |Zimní sporty

Běžecké lyžování ohrožují dopingové skandály olympijských vítězek Johaugové a Šmigunové

Běžeckým lyžováním hýbe v posledních dnech dopingová kauza královny poslední sezony Světového poháru, Norky Therese Johaugové. Ale nemusí zůstat jen u jejího případu. Do minulosti se teď vrací Světová antidopingová agentura i kvůli Estonce Kristině Šmigunové. Kvůli jejímu údajnému prohřešku z Her v Turíně, by se mohla stát Kateřina Neumannová dvojnásobnou olympijskou vítězkou téměř deset let po ukončení kariéry.

|Jakub Kanta |Zimní sporty

Počtvrté v kariéře ovládla SP polská běžkyně na lyžích Kowalczyková

Díky neúčasti průběžně druhé běžkyně na lyžích Therese Johaugové ve sprintu Světového poháru v norském Drammenu může slavit celkový triumf v seriálu už počtvrté v kariéře Polka Justyna Kowalczyková, která navíc vyhrála i dnešní městský podnik. Mezi muži byl nejrychlejší Northug a stáhl tak v celkovém hodnocení náskok na absentujícího lídra Colognu na 23 bodů.