Ťok Daniel

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Policie prověřuje možnou korupci v české pobočce Skansky, na kterou upozornili reportéři ČRo

Loni v březnu reportéři Českého rozhlasu upozornili na možnou korupci v české pobočce stavební firmy Skanska. Policie se teď zabývá podezřením, že firma v minulosti vyvedla ze svého hospodaření nejméně 100 milionů korun. Tyto peníze pak mohly podle auditorů sloužit na úplatky. Společnosti tehdy šéfoval současný ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO. Na případu spolupracoval reportér Janek Kroupa se švédským rozhlasem.

| ČRo, Pavel Polák |Technologie

VW hlásí možné problémy s údaji o emisích oxidu uhličitého. Do Německa míří Ťok

Dalších 800 tisíc aut koncernu Volkswagen může mít problém s měřením emisí. Automobilka zjistila nové nesrovnalosti v měření oxidu uhličitého. Vedení firmy odhaduje, že tento problém ji může stát v přepočtu dalších 54 miliard korun. O emisním skandálu bude dnes v Berlíně jednat spolu se svým německým kolegou ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO.

|Eva Kézrová, Veronika Sedláčková, mka |Zprávy z domova

Z rychlostních silnic budou dálnice, na vybraných silnicích I. třídy se pojede až 110 km/h

Velká změna čeká českou silniční síť, a to zřejmě už od ledna 2016. Na vybraných čtyřproudových silnicích první třídy se zvýší rychlost z 90 na 110 kilometrů v hodině. Zároveň z mapy zmizí rychlostní komunikace a stanou se z nich dálnice. Aniž by byl postaven nový metr dálnice, přibude v Česku téměř 300 dálničních kilometrů.