Tomáš Kacovský

|Aleš Procházka, Tereza Jelínková |Zprávy ze světa

Skifařka Knapková zahájila zimní přípravu, už ale vyhlíží jaro

Ani povrchní znalec sportovních poměrů asi nepotřebuje být ujišťován o tom, že předolympijská veslařská sezóna už je uzavřenou kapitolou. Však také poblíž loděnice pražské Slávie teď objevíte spíše kachny a labutě než trénující závodníky. Stačí ale popojít pár metrů, otevřít nenápadné oplechované dveře a porozhlédnout se kolem sebe.

|Aleš Procházka, Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Tajemství skvělé sezony skifařky Knapkové? Jiná taktika

Je to vlastně pořádná nespravedlnost. Třebaže evropský šampionát veslařů měl svoji premiéru už v roce 1893 - tedy bezmála o 70 let dříve než mistrovství světa, dnes zůstává trochu opomíjenou kapitolou termínové listiny. Nadmíru elegantně vyřešila tohle dilema skifařka Mirka Knapková - stihla letos obě zmíněné akce a na obou vybojovala zlatou medaili - tu druhou, „evropskou“, včera v bulharském Plovdivu. Co asi může mít společného jeden jediný závod se scénářem celé končící sezóny?

|Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný |Ostatní sporty

Tekly mi slzy štěstí, přiznal trenér Knapkové Tomáš Kacovský

Mirka Knapková se raduje z titulu světové šampionky. Ten samozřejmě získala především díky své píli a naprostému odhodlání, což bylo v každém závodě na bledském jezeře vidět. Velkou měrou se na něm ale samozřejmě také podílel její osobní trenér Tomáš Kacovský, který velice emotivně prožíval vše, nejvíce pak finálovou jízdu.