Tomáš Kraus

|Jakub Marek, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Nemocné Božence se splní sen. Díky projektu Sportovci Hrdinům dostane terénní vozík

Vánoce jsou také obdobím splněných snů, a tak se pětice známých sportovců rozhodla, že pomůže vážně nemocné holčičce. Čtyřletá Boženka trpí spinální muskulární atrofií, která ji omezuje i v těch nejobyčejnějších činnostech. Nedokáže sama jíst ani sedět, ale bojuje. Teď dostane terénní vozík, na který jí lidé v rámci projektu Sportovci Hrdinům nasbírali potřebných půlmilionu korun.

|Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný |Zimní sporty

Navzdory skvělým výsledkům trápí české freestylisty nízký zájem veřejnosti

Skvělými výsledky se v letošní sezoně můžou chlubit čeští freestyloví závodníci na sněhu, konkrétně na lyžích a snowboardu. Na světové scéně jsou aktuálně dvě česká jména, která patří k těm absolutně nejlepším a která zároveň mají v podvědomí ještě jeden úkol, než jen vyhrávat: zvýšit v Česku zájem o toto sportovní odvětví, protože - jak se shodují snowboardcrossařka Eva Samková a skicrossař Tomáš Kraus - opravdu je na co se dívat.

|Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný |Zimní sporty

Skikrosař Kraus svému servismanovi do výběru lyží vůbec nemluví

Skikrosař Tomáš Kraus s trochou nadsázky nikdy neví, na jakých lyžích pojede třeba závod Světového poháru nebo mistrovství světa. O jeho hlavní vybavení se stará výhradně jen servisman Jaroslav Lučan. Kraus mu do výběru lyží vůbec nemluví, takže jediné, o co se nejlepší český závodník stará, je vlastní psychika. Tento vztah je na skikrosařské poměry vcelku ojedinělý, ale někdy se absolutní důvěra nemusí vůbec vyplatit.