Tomáš Martinec

| ČTK |Zprávy z domova

Bradáčová se nemusí omlouvat Martincovi, rozhodl soud

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se nemusí omlouvat někdejšímu šéfovi protikorupční policie Tomáši Martincovi, rozhodl soud, který zamítl expolicistovu žalobu. Martinec se s Bradáčovou soudil kvůli tvrzení, že proti ní konstruoval kauzu. Bývalý policista požadoval vedle omluvy také 200 000 korun za zásah do osobnostních práv. Verdikt není pravomocný.

|Jan Kaliba, Jakub Kanta, Štěpán Pokorný |Fotbal

Šéf disciplinární komise Golda nechce, aby kauza 'Křetínského tašky' vyšuměla

Křetínského taška byla prázdná, říká šéf protikorupční policie Tomáš Martinec. Netvrdí tím ale, že boss fotbalové Sparty nepředal předsedovi fotbalové asociace Miroslavu Peltovi informace o špíně v českém fotbale. Jestli jsou tak zdrcující, jak Pelta v září tvrdil, a jestli zároveň jasně dokazují, že někdo konkrétní podvádí, to ještě policie neřekla. Své si k tomu ale řekne disciplinární komise fotbalové asociace v čele s Jiřím Goldou, která se případem začne zítra zabývat.

|Jan Kaliba, Ondřej Černý, Tereza Jelínková |Fotbal

‚Křetínského taška‘ odmytizována. Důkazní materiály neobsahovala

Z pojmu ‚Křetínského taška‘ už se v českém fotbale stal užívaný termín. Ale je docela možné, že taška obsahovala jenom diář, deodorant a pár dalších nezbytností. Rozhodně v ní šéf pražské Sparty nepřinesl před šesti týdny předsedovi fotbalové asociace Miroslavu Peltovi žádné nahrávky, kazety a jiné důkazní materiály o špíně v domácí kopané. Právě to tvrdily některé zdroje v minulých týdnech. Ovšem šéf protikorupční policie to pro Český rozhlas - Rádio Česko vyvrací. Hra se slovíčky, významy a symboly pokračuje.