Tomáš Pitr

|Janek Kroupa, Jana Klímová |Zprávy z domova

Kauzy roku 2016: Palác Blaník změnil majitele. V obchodu se objevilo jméno Pitra i Janouška

Na jaře se v Praze odehrál miliardový obchod s nemovitostmi. Šlo například o známý palác Blaník (přejmenovaný na Fénix) v samotném centru města, na Václavském náměstí. Ještě před uzavřením obchodu se ale v pozadí tvrdě střetli podnikatelé o akcie firem, které budovy vlastnily. Policie také v této souvislosti prověřovala podezření z přípravy vraždy.

|Janek Kroupa, Jana Klímová |Zprávy z domova

'Zlomit ruce, nohy nebo ho udělat na vozíčku?' V podsvětí se domlouvalo zmrzačení nepohodlného právníka

Miliardovému obchodu s pražským Palácem Blaník předcházel příběh, ve kterém nechybělo podezření z přípravy vraždy. Podnikatel Tomáš Pitr při partii o majetek za 2,5 miliardy korun inicioval policejní vyšetřování přípravy vraždy. Dokonce si objednal ke spolupráci hlavy českého polosvěta. Ti nahráli akcionáře pražského Paláce Blaník, přejmenovaného na Fénix, při tom, jak si měl objednat likvidaci svého obchodního oponenta Viktora Bradáče. Reportéři Radiožurnálu získali nahrávku, která měla sloužit jako klíčový důkaz.

|Martin Drtina, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Tomáš Pitr dostal za vyvedení akcií a podvod tři roky vězení, dva už strávil ve vazbě

Podnikatel Tomáš Pitr dostal za vyvedení akcií potravinářských firem Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit a jeden starší daňový delikt trest tří let ve věznici s dozorem. Téměř dva roky už ale podnikatel strávil ve vazbě, odseděl by si tak jen zbytek trestu. Kvůli dalším údajným daňovým podvodům však Pitra čeká za dva týdny obnovené hlavní líčení v další kauze.