Tomáš Požár

|Jan Kaliba, Vojtěch Man |Fotbal

Spartu trápí vlastní hra i fanoušci. S fotbalem to nemá nic společného, říká kapitán Mareček

Fotbalisti Sparty prohráli na jaře i své druhé venkovní utkání a soupeři v boji o ligový titul jim dál unikají. Zasloužila se o to Mladá Boleslav - Spartu porazila 1:0 a sama se tím posunula o skóre před Zlín na čtvrté místo, které by znamenalo postup do evropských pohárů. Na třetí Spartu ztrácejí Boleslavští čtyři body.

|Mirko Vasić, Vojtěch Man |Fotbal

Konaté ven, žádá sparťanský kotel. Vadí mi to, buďme jednotní, reaguje trenér Požár

Fotbalista Tiemoko Konaté prožívá těžkou sezonu. Na konci léta si chtěl vytrucovat odchod ze Sparty a klub ho vyřadil z „A" týmu. Teď v zimě ho vzal zpět, a to se některým fanouškům nelíbí. Navíc když hned v prvním soutěžním utkání se nechal Konaté ve čtvrtek v ruském Rostově vyloučit. Sparťanští trenéři ho ale neodepsali, a tak byl v sestavě i při domácí ligové výhře 1:0 nad Bohemians 1905.

|Mirko Vasić, Nikola Šrámková |Fotbal

Generální ředitel Sparty Kotalík předpokládá, že Holoubek dostane ve vedení týmu výrazný prostor

Fotbalová Sparta řekla už i oficiálně, kdo bude na jaře trénovat první tým. Od září to byl David Holoubek, měl výsledky, ale nikoli potřebnou licenci. Pražský klub proto hledal nového hlavního trenéra. Z angažmá Jindřicha Trpišovského sešlo, ani nikdo zvenčí nepřišel, a tak na Spartě našli jiný model. Oficiálně bude od ledna v čele realizačního týmu sportovní ředitel Tomáš Požár.