trajekt

trajekt v textech na iROZHLASU

Úřady stále nevědí, kolik lidí bylo na palubě vyhořelého trajektu Norman Atlantic

|Matěj Štýs |Zprávy ze světa

Vyšetřovatelé dosud nezjistili, kolik lidí bylo na palubě řeckého trajektu Norman Atlantic. Ten začal minulý víkend hořet uprostřed Jónského moře. Nehoda si vyžádala nejméně jedenáct životů. Záchranáři evakuovali z trajektu 477 lidí. Oficiálně ale mělo být na palubě o tři lidi méně. Podle svědků byli mezi cestujícími ilegální imigranti. Vnitřek lodi tak může ukrývat další oběti.

|Helena Šulcová, ČTK, Soňa Dorňáková Stamu, Marie Machytková, Olga Kořánková, Martin Ježek |Zprávy ze světa

Z hořícího italského trajektu už zachránili více než polovinu pasažérů

Nejméně jeden člověk zemřel na hořícím trajektu mezi Řeckem a Itálií. Záchranáři z plavidla Norman Atlantic zatím evakuovali asi 330 osob, několik desítek z nich už se dostalo na pevninu. Záchranné práce ztěžuje silný vítr a vysoké vlny. Na lodi bylo podle posledních informací přes 420 cestujících a 55 členů posádky.

|Igor Maňour, Pavla Smetanová |Zprávy ze světa

Několik set lidí stále čeká na záchranu z hořícího trajektu, operaci ztěžuje rozbouřené moře

V Jónském moři pokračuje snaha o záchranu stovek pasažérů hořícího trajektu Norman Atlantic. Podle italských úřadů zahynul na palubě jeden člověk. Z lodi plující pod italskou vlajkou z řeckého Patrasu do italské Ancony se už podle řecké pobřežní stráže podařilo evakuovat asi sto padesát lidí. Na trajektu bylo podle řeckého ministerstva pro námořní dopravu 478 pasažérů.

|Robert Mikoláš, Martin Hromádka |Zprávy ze světa

Majitel potopeného jihokorejského trajektu je mrtvý, potvrdily testy DNA

Po více než třech měsících pátrání jihokorejská policie potvrdila smrt majitele potopeného trajektu Sewol. Tělo miliardáře Ju Pjon-una našla už začátkem června, teprve nyní ale oznámila, že jde skutečně o muže, kterého hledaly tisíce policistů a vojáků a který se zároveň stal jedním z nejvíc nenáviděných podnikatelů v zemi.