Třebíč

|Pavel Novák |Zprávy z domova

Česko musí odškodnit emigrantku, které stát zkonfiskoval pozemky

Český stát musí zaplatit přes jeden a půl milionu korun odškodného české emigrantce, kterou připravil o majetek. Rozhodl o tom Evropský soud pro lidská práva. Sylvie Žáková, která žije v Německu, žádala náhradu za pozemky v katastru města Třebíč. Ty jí stát za socialismu zkonfiskoval. V restituci je dostala zpět, ale po několika letech o ně znovu přišla a jejich vlastníkem se stala Třebíč.

|Michal Malý, Hana Mikulincová, kov, Daniel Zach |Regiony

V Jihlavě se lidovci zdráhají jít do koalice s ANO, vadí jim Babiš

Spolupráce vládních stran se po komunálních volbách nabízí i v Jihlavě či Třebíč, v obou případech se však jeví jako problematická. V Jihlavě lidovcům vadí postava šéfa hnutí ANO Babiše a v Třebíči by musely strany najít ještě dalšího partnera. O možných koalicích se na Vysočině vyjednává třeba také ve Žďáru na Sázavou, Pelhřimově či v Havlíčkově Brodu.

|Michal Malý |Regiony

Předvolební speciál ČRo Region – Vysočina: TŘEBÍČ

Předvolebního speciálu ČRo Region – Vysočina v Třebíči se zúčastnili: Jaromír Barák (Sdružení starostů a nezávislých), Tomáš Brabenec (Svobodní), Marie Černá (Sdružení SNK ED), Julie Dolejší (KSČM), Svatopluk Dvořák (TOP 09), Pavel Heřman (Sdružení nestraníků), Martin Hladík (ODS), Zuzana Kratochvílová (ANO), Miroslav Krupica (KDU-ČSL), Vladimír Malý (ČSSD), Pavel Pacal (Pro Třebíč), Martin Svoboda (Ta Naše Třebíč) a Milan Zeibert (Strana zelených – Sdružení Břehy).