Trezor

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Rodina bývalého šéfa Úřadu vlády chce zpět 3,5 milionu, které před třemi lety zabavila při razii policie

Téměř tři roky po policejní razii na Úřadu vlády vyšlo najevo, že tehdejší šéf úřadu Lubomír Poul měl ve vládním trezoru v hotovosti 3,5 milionu korun. Poul tvrdí, že to nebyly jeho peníze, ale šlo údajně o úspory jeho rodičů. Stát mu je odmítl vydat, jeho rodina se o ně proto chce soudit. Peníze detektivové zabavili při razii v roce 2013, když spolu s Poulem zadrželi i Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, a dalších šest lidí. Policie ale Poula nakonec z ničeho neobvinila.

|Petr Palovčík |Film

V Putimově promítnou dokument o natáčení trezorového filmu Smuteční slavnost

Putimov na Pelhřimovsku si připomene dobu normalizace a vzniku trezorového film Smuteční slavnost. Putimovský rodák David Bumbálek natočil dokument o osudech snímku z roku 1969, který byl poprvé veřejně promítán až po roce 1989. Na dnešní premiéru přijede i scénáristka Eva Kantůrková a hlavní herecká hvězda Jaroslava Tichá.

O výbušnině v trezoru velvyslance jsme nic netušili, tvrdí stěhovací firma

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

O výbušnině v trezoru zemřelého palestinského velvyslance Džamála al-Džamála nevěděl nikdo z pracovníků najaté stěhovací firmy. Vedení vršovické společnosti, která převážela věci z bývalého sídla velvyslanectví v Troji do Suchdola, tak reaguje na spekulace, že by se nálož dostala do sejfu při stěhování. Radiožurnálu to potvrdil zástupce vedení firmy, který si přál zůstat v anonymitě a odmítl mluvit na záznam.

|Pavel Polák, Petr Sehnoutka, Martin Hromádka |Zprávy z domova

Otce někdo zabil, říká dcera zesnulého palestinského velvyslance. Trezor se podle ní běžně používal

Smrt palestinského velvyslance Džamála al-Džámála nebyla nehoda, ale zločin. Je o tom přesvědčená diplomatova dcera Rana. V rozhovoru pro Český rozhlas řekla, že trezor, se kterým velvyslanec 1. ledna manipuloval a který při tom vybuchl, neměl žádné nástražné zařízení a běžně se používal.

|Evelyna Kulíšková, kap, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Trezor, který vybuchl v pražském Suchdole, se prý běžně používal

Trezor, ve kterém včera explodovala výbušnina a zabila palestinského velvyslance, byl běžně využíván. Českému rozhlasu to řekl mluvčí velvyslanectví Nabil El Fahel, který tak vyvrátil tvrzení palestinského ministra zahraničí Rijáda Málikího, že trezor nikdo 20 let neotevřel. Do Prahy již přiletěli palestinští experti, kteří se budou podílet na vyšetřování.