Populistická strana Švédští demokraté přes internetové trolly své zájmy a pošpiňovali konkurenční strany, včetně stran vládní koalice, kterou oficiálně podporují.
Stovky koordinovaných falešných profilů se zapojují do provládních vlivových operací na facebooku před komunálními volbami a volbami do Evropského parlamentu v Maďarsku v roce 2024.
Spojené státy už předloni uvalily sankce na osoby a subjekty spojené s vedoucím představitelem Agentury pro výzkum internetu, které se přezdívá „ruská trollí farma“.
Takzvané hybridní hrozby můžou být třeba kyberútoky, ovlivňování voleb ale také dezinformace. Na všechny tyto útoky se připravuje společné centrum Evropské unie a NATO ve Finsku.
Dva roky staré záběry z konfliktu v Sýrii, výbuchu v libanonském Bejrútu nebo starého ukrajinského filmu. I tato videa se objevují na internetu jako „záběry z války na Ukrajině“. Jak je rozpoznat?
Během několika hodin bylo například zveřejněno 3600 tweetů s naprosto stejnou větou „Superliga je dobrý nápad a bude představovat revoluci ve fotbale“.
Známá finská investigativní novinářka Jessikkou Aro v rozhovoru pro iROZHLAS.cz popisuje, co kvůli své práci musela vytrpět a co zjistila o ruské propagandě.
Z analýzy vyplynula podobnost mezi jejich aktivitami, a činností účtu doteď spojovaného s Islámským státem. Profil zvaný CyberCaliphate je zodpovědný třeba za útok na servery francouzské TV5Monde.
Ruský miliardář Jevgenij Prigožin si najal mezinárodní právní firmu Reed Smith, aby hájila jeho společnosti ve sporu s americkými úřady ohledně zařazení do sankčního seznamu Spojených států.
Zprávy o ruském ovlivňování veřejného mínění ve Spojených státech potvrdil BBC a ruské nezávislé televizi Dožď jeden z bývalých zaměstnanců tzv. trollí továrny v Petrohradě.
Ruská agentura internetových výzkumů AII se sídlem v Petrohradě, která podle obvinění Američanů ovlivňovala politiku v USA před prezidentskými volbami, je podle Washingtonu pověstnou trollí farmou.