trosky

|Martin Dorazín, ČTK |Zprávy ze světa

Ruské pátrací týmy našly další oběti i kusy havarovaného letadla. Černé skříňky zatím nemají

Ruské pátrací týmy v pondělí našly v místě pádu letadla Tu-154 v Černém moři těla dalších dvou obětí neštěstí. Zatím tak nalezly 13 mrtvých z celkového počtu 92 lidí na palubě. Těla prvních deseti obětí už byla přepravena do Moskvy. Potápěči také vyzdvihli z moře další kusy letounu. Ruští činitelé opět vyloučili, že by za tragédií byl teroristický útok. V Rusku v pondělí platil státní smutek k uctění památky obětí, všechny instituce stáhly vlajky na půl žerdi.

Letoun společnosti EgyptAir se dál pohřešuje, objevené trosky k němu nepatří

|Matěj Štýs |Zprávy ze světa

Pátrání po zříceném letadle z Paříže do Káhiry se 66 lidmi na palubě stále pokračuje. Airbus A320 společnosti EgyptAir se ztratil z radarů včera v brzkých ranních hodinách. Pravděpodobně se zřítil do Středozemního moře. U řeckého ostrova Karpathos se včera našly trosky, které se zdály být z havarovaného stroje, řečtí vyšetřovatelé však později popřeli, že by patřily zmizelému letadlu. Co nebo kdo za pád stroje může, zatím není jasné. Vyšetřovatelé stále pracují s možností nehody i teroristického útoku.

|Anna Kottová, Viktor Daněk |Zprávy ze světa

Malajsie vyslala experty na Réunion. Oceán tam vyplavil část křídla letadla

Po téměř 17 měsících od záhadného zmizení malajsijského letu MH370 mají vyšetřovatelé novou stopu. Část křídla nalezeného na francouzském ostrově Réunion v Indickém oceánu pravděpodobně podle malajsijské vlády pochází z nějakého Boeingu 777. Letadlo stejného typu společnosti Malaysia Airlines se ztratilo v březnu loňského roku na cestě z Kuala Lumpuru do Pekingu.

|Jan Prokeš, Tereza Chlubná, Petra Novotná, Tea Veseláková, Anna Kottová |Zprávy ze světa

Na Réunionu se našly trosky letadla. Může jít o zmizelý malajsijský boeing

Ostrov Réuninon hlásí možný nález trosek zmizelého malajsijského Boeingu 777. Indický oceán tam vyplavil zhruba dvoumetrový kus křídla, konkrétně vztlakové klapky, neznámého letounu. Spekulace oficiálně nikdo nepotvrdil, experti musí nález nejprve prozkoumat. Letadlo společnosti Malaysia Airlines se ztratilo v březnu loňského roku na cestě z Kuala Lumpuru do Pekingu.