Česko 1:1 Rakousko

Tuhý Tomáš

|Zprávy z domova

Únik informací v okolí Tuhého: pochybily GIBS i státní zástupkyně

Generální inspekce bezpečnostních složek i dozorová státní zástupkyně pochybily v kauze úniku informací z vyšetřování firmy Tesco SW. Vyplývá to ze závěrů Nejvyššího státního zastupitelství. Případ se týkal i blízkých policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Samotné prověřování celé věci ale podle zastupitelství bylo v pořádku. Celou věcí se také zabývala poslanecká komise k policejní reorganizaci.

|David Černý |Zprávy z domova

Komár čelí kárné žalobě kvůli informacím o výslechu Tuhého. Pochybení odmítá

Náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár čelí kárné žalobě. Podal ji na něj nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v souvislosti s reorganizací části policie. Žalobci chtěli kvůli tomu vyslechnout policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho. Komár ale o jejich předvolání mluvil dřív v médiích než přímo s nimi. Své pochybení odmítá a k případu se teď nebude vyjadřovat.

| ČTK |Zprávy z domova

Respekt: Přímý důkaz na Tuhého v kauze úniku informací ÚOOZ nemá

Vysocí důstojníci Policejního prezidia včetně prezidenta Tomáše Tuhého se podle Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) pokusili zjistit informace z vyšetřování závažných kauz ve třech případech. Podezřívají je z toho státní zástupci a policisté z protimafiánského útvaru. Přímý důkaz, který by ukazoval na Tuhého, ale nemají. V pondělním vydání o tom informuje týdeník Respekt.

Babiš: Být v koaliční vládě je dno mé kariéry. Sobotkovi nevěřím, Chovanec z nás dělá blbce

| ČTK |Zprávy z domova

Policejní prezident Tomáš Tuhý nemá důvěru hnutí ANO, které proto trvá na jeho rezignaci. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš to řekl v rozhovoru pro DVTV a Tuhého označil za tajtrlíka a loutku ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), která lže. Reorganizace policie, která spory v koalici vyostřila, je podle Babiše podvodem ministra Chovance.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Superúřad pohltí jen protimafiánský a protikorupční útvar. Proč chybí protidrogová centrála?

Je to jeden z otazníků, který podrývá důvěru v již tak kritizovanou reorganizaci policie. Zatímco pod chystaný kriminální superúřad mají od srpna spadnout protikorupční (ÚOKFK) a protimafiánský útvar (ÚOOZ), Národní protidrogová centrála (NPC) zůstává stranou. Podle kritiků je to nelogické a jen to nahrává verzi o účelovosti kroku. Vedení policie tvrdí, že protidrogová jednotka se pod národní kriminální centrálu připojí později.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Požádal jsem prezidenta, aby nás podpořil, řekl Babiš po schůzce k reorganizaci policie

Vicepremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš požádal prezidenta Miloše Zemana, aby podpořil hnutí ve snaze o oddálení reformy policie. Babiš to řekl dnes večer po schůzce se Zemanem v Lánech. Už odpoledne se prezident kvůli připravované reorganizaci, která vyvolává napětí ve vládní koalici, sešel také s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a policejním prezidentem Tomášem Tuhým. Sám Zeman se dnes k věci veřejně nevyjádřil. Podle Chovance se tak chystá učinit zítra.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Spolupracovali, advokáty neměli, říká žalobce po výslechu policejního prezidenta a náměstka

Pět hodin vyslýchali olomoučtí žalobci policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho. Policejním špičkám kromě dotazů předložili komunikaci týkající se plánu na sesazení šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty. Laube s Tuhým však tvrdili, že není pravdivá. "Vše proběhlo korektně," řekl po výsleších před budovou policejního prezidia náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Změny v policii zástěrkou pro odstřelení Šlachty? Žalobci od rána vyslýchají Tuhého s náměstkem

Od pondělního rána olomoučtí žalobci na policejním prezidiu vyslýchají policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho. Policejní špičky podávají vysvětlení kvůli údajnému plánu na odstranění šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty. Do pražského sídla prezidia dorazil náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár a státní zástupce Petr Šereda.

|Jana Klímová |Zprávy z domova

Tuhého jsme už jednou kvůli únikům vytěžovali, říká žalobce Ištvan

Spekulace kolem pozvání policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho k výslechu kvůli informacím o odstranění šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty jsou liché, tvrdí olomoucký vrchní zástupce Ivo Ištvan. V rozhovoru pro Český rozhlas šéf olomouckých žalobců odmítá, že takto na elitní policisty zastupitelství tlačilo, aby upustilo od chystané reorganizace policie. "Takto je postupováno standardně a nevidím důvod, proč to u obou pánů vyvolalo takové vášně," diví se Ištvan.

Řízením hradecké policie je od dubna pověřen náměstek Karásek

| ČTK, Josef Ženatý |Zprávy z domova

Řízením královéhradecké policie je od 1. dubna pověřený současný náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování hradeckého policejního ředitelství Jiří Karásek. Dosavadní ředitel hradeckých policistů Martin Červíček policii ke konci března opouští, protože se v lednu stal lídrem kandidátky ODS pro krajské volby v hradeckém kraji.