twitter

Nejnovější zprávy

Vyčítají mi, že nejsem schopen zkrotit manželku, vysvětluje své odvolání velvyslanec ve Švýcarsku

| ČTK |Zprávy z domova

Český velvyslanec ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku Karel Borůvka se musí do konce dubna vrátit do České republiky, ačkoli jeho standardní čtyřleté působení velvyslanců vyprší až v létě příštího roku. Lidovým novinám řekl, že je to kvůli komunikaci jeho manželky Aleny na sociálních sítích. S postupem nadřízených nesouhlasí.

| ČTK |Zprávy ze světa

Proerdoganovští hackeři napadli Twitter. Objevily se hákové kříže a odkazy na turecké referendum

Stovky ověřených účtů na Twitteru ve středu napadli hackeři. Jsou mezi nimi účty organizací Amnesty International a UNICEF, Evropského parlamentu, mediálních firem i známých osobností, uvedla na svém webu televize CNBC. Útočníci například označují Nizozemsko a Německo kvůli chování vůči Turecku za nacisty, tweety jsou psané turecky. Některým uživatelům byla u profilu změněna fotografie, objevila se tam turecká vlajka a erb Osmanské říše. Kdo stojí za útokem, zatím není jasné.

|Jitka Hanžlová |Ekonomika

Twitter v problémech. Nepřibývají noví uživatelé, akcie klesly na polovinu

Vkládání krátkých zpráv na Twitter si oblíbili sportovci, umělci i americký prezident Donald Trump, přesto se firmě příliš nedaří. V popularitě začínají Twitter válcovat jiné sociální sítě. Sociální síť Twitter už neroste tak rychle a to je pro jeho majitele špatná zpráva. Vrtkavá přízeň především mladých uživatelů sociálních sítí může mít vážné ekonomické dopady.

| ČTK |Zprávy z domova

Ovčáčkova smršť na twitteru. Kritizuje Prouzu za spojení s 'politickými neziskovkami'

Vřelý vztah k politickým neziskovkám útočícím na prezidenta Zemana, horování za přijetí 100 tisíc migrantů nebo šíření fake news. Z toho obviňuje na twitteru mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzu (ČSSD). O tom se spekuluje jako o možném nástupci Jana Mládka (ČSSD) na postu ministra průmyslu. Vztah Prouzy se zástupci Pražského hradu je dlouhodobě napjatý. Český rozhlas se snaží získat Prouzovo vyjádření.

| mls |Zprávy ze světa

Digitální duchové straší na Twitteru politiků, každý druhý sledující je falešný

Twitterové účty německých politiků zaplavili digitální duchové, zjistila datová analýza, kterou ve středu přinesl Mitteldeutsche Zeitung. Falešné a robotické profily mezi sledujícími drží dech s reálnými uživateli a u některých politiků tvoří i polovinu publika – například u vicekancléře Sigmara Gabriela, kde je podle deníku falešný každý druhý z jeho 125 000 sledujících.

|Kristina Roháčková |Zprávy ze světa

Trumpův prezidentský twitter vede muž, který šířil hoaxy a konspirační teorie

Útoky z 11. září byly prací Spojených států, Michelle Obamová je ve skutečnosti muž a zpěvačka Beyoncé je placená tajnou službou, aby podnítila vytvoření policejního státu. Takové zprávy sdílí server Info Wars, ze kterého šířil příspěvky i Dan Scavino, správce oficiálního twitterového účtu amerického prezidenta. Bývalý golfový caddy se k autorství prezidentských tweetů přiznal v neděli poté, co na prezidentský účet přidal příspěvek s překlepem, píše Independent.

| dab, Viktor Daněk |Zprávy ze světa

Polský ministr měl jednat se ‚San Escobarem‘. Vtipálci už neexistujícímu státu zřídili twitterový účet

Ministr zahraničí Polské republiky Witold Waszczykowski by rád pro svou zemi příští rok získal křeslo nestálého člena Rady bezpečnosti OSN. V New Yorku proto lobboval u diplomatů z 20 zemí a prohlásil, že mezi nimi je také San Escobar. Uživatelé sociálních sítí si z Waszczykowského okamžitě začali tropit žerty.

| ČTK |Film

Tom Hanks dostane 'malucha'. V Polsku na Fiat 126p mají veřejnou sbírku

Polští fanoušci někdejšího zázraku socialistické motorizace, maličkého vozu Fiat 126p přezdívaného „maluch“, se chystají jedním veteránským exemplářem obdarovat amerického herce Toma Hankse. Důvodem k veřejné sbírce v „rodišti“ polských fiátků, jihopolském městě Bielsko-Biala, se stalo foto na twitteru, kde se Hanks pochlubil „maluchem“ jako svým vzrušujícím novým vozem.