Týden vědy a techniky

|Pavla Lioliasová |nepoužívat - Věda

Týden vědy a techniky nabízí 600 akcí. Lidé se svezou elektromobilem a odhalí metody kriminalistů

Akademici chtějí během Týdne vědy a techniky přilákat hlavně mladou generaci. Návštěvníci si tak mohou od úterka vyzkoušet například 3D tisk, poodhalit postup kriminalistů při identifikaci kosterních ostatků nebo se projet v elektromobilu. Akademie věd organizuje akci po šestnácté, letos nabídne na 600 akcí po celé České republice a hlavní motto zní Za hranice známého.

|Petra Benešová, Anna Maňourová |nepoužívat - Věda

Akademie věd pořádá interaktivní výstavu nejzajímavějších témat současné medicíny

Stačí si obléknout těžkou radiologickou vestu a okamžitě se můžete vžít do role lékaře, který na sále operuje složitý případ. Stejně tak si vyzkoušíte i různé chirurgické nástroje. A to jsou jen některá z lákadel interaktivní výstavy "Dotkni se vědy", kterou připravila 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy. Celý víkend návštěvníci uvidí v sídle Akademie věd v Praze v rámci Týdne vědy a techniky zajímavé dokumenty, filmy, ale také hrané scénky z operačního sálu.

Týden vědy a techniky se zaměří na energii. Přiblíží i unikátní schopnosti rostlin

|Václav Sochor, Kristina Winklerová, Martina Vacková |nepoužívat - Věda

Dvanáctý ročník nejrozsáhlejšího vědeckého festivalu v České republice bude zahájen už dnes navečer. Týden vědy a techniky, který pořádá Akademie věd ČR, připravil pro návštěvníky na 400 popularizačních akcí v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci i dalších českých a moravských městech. Vědecký festival potrvá navzdory svému názvu až do 15. listopadu.