Proražení olejové vany, utržení registrační značky nebo poničení nárazníku - takovou daň si u řidičů vybírá nově zrekonstruovaný železniční přejezd v centru Týnce nad Sázavou. Kritizují ho snad úplně všichni a vedení města volá po nápravě.
V Týnci nad Sázavou udělaly děti ve spolupráci s rodiči a učiteli mapu, ve které jsou označená nebezpečná místa na cestě do škol. Radnice chce postupně problémová místa odstraňovat.
V Týnci nad Sázavou vysadili tisíce nových keřů a stromů. Zatímco zástupci města jsou se vzhledem zeleně spokojení, lidé změny přijímají velmi pozvolna a některým doslova vadí.
Po povodních se na řeky ve středních Čechách pomalu vrací vodáci. Provozovatelé kempů, půjčoven lodí i restaurací a stánků podél řek přesto označují letošní sezónu za nejhorší za posledních několik let. Ztráty prý budou mít v řádech milionů korun.
Policisté a strážníci z Benešova budou dál vozit opilce do Příbrami nebo Kolína. Záchytná protialkoholní stanice v Benešově nakonec nebude. Důvodem je nedostatek peněz. Opilci jsou ale v Benešově velkým problémem. „Pracoval jsem šest let u policie na obvodě a vím, že Benešov potřebuje záchytku nutně,“ říká třeba Lukáš.
Živý plot okolo hřbitova v Týnci nad Sázavou zmizel. Odborná firma ho kvůli projektu obnovy zeleně zcela vykácela. Pietní tiché místo, dříve zcela oddělené od okolního světa, tak přišlo o své soukromí. Lidé se zlobí, že radnice tuto úpravu zeleně dovolila.
Jeden z největších zaměstnavatelů v Týnci nad Sázavou na Benešovsku - společnost Metaz, je kvůli dluhům a konkurzu na prodej. I přes to, že továrna na ocelové nebo hliníkové součástky do automobilů funguje, zbylých zhruba 200 tamních zaměstnanců se bojí o práci.