Tyršovy sady

|Naďa Kubínková |Regiony

Pardubické Tyršovy sady už převzala stavební firma

Stavbaři si převzali staveniště v pardubických Tyršových sadech. Do 30. června 2015 by tam měl vzniknout odpočinkový park. Centrem povede promenáda, lidé tam najdou velké dětské hřiště a také místo pro společenská a kulturní setkání. V části u Sukovy třídy má vyrůst i nová kavárna.

|Naďa Kubínková, Vojtěch Kouřímský |Regiony

Sdružení osočilo pardubickou radnici kvůli starému projektu obnovy parku. Město kritiku odmítá

Občanské sdružení Chráníme stromy tvrdí, že pardubická radnice v minulosti nepodávala pravdivé informace o projektu revitalizace Tyršových sadů. Posudky k žádosti o evropskou dotaci na opravu parku z minulého roku podle nich dokazují, že projekt byl cenově i termínově nereálný, o čemž prý radnice neinformovala zastupitele. Pardubická radnice kritiku odmítá.

|Drahomíra Bačkorová |Regiony

Pardubická veřejnost se zapojí do projektu proměny Tyršových sadů

Největší park v historickém centru Pardubic desítky let pomalu chátrá. Tyršovy sady byly kdysi chloubou města - vznikly kvůli celostátní Výstavě tělesné výchovy a sportu v roce 1931 na místě záplavových luk. V době jejich největší slávy tam nechyběly výstavní pavilony, kavárnička u jezera, kde se pořádaly taneční večery, romantická rotunda pro zamilované i elektrický vláček. Záhony plné nádherných jiřin pak inspirovaly místní k novému názvu - Jiřinkové sady. Dnes je tu obyčejný park bez osvětlení, kudy se v noci lidé bojí chodit. Radnice už má na rekonstrukci projekt i peníze, dnes se zástupci města chtějí sejít i s občany a poslechnout si jejich návrhy na případné úpravy.