U20

U20 v textech na iROZHLASU

| ČTK |Hokej

Hokejovou dvacítku povede nově trenér mistrovského Liberce Pešán

Novým trenérem české hokejové reprezentace do 20 let bude Filip Pešán, který vede extraligového mistra Liberec. Nahradí Jakuba Petra, jenž u juniorského týmu působil dvě sezony. Český svaz ledního hokeje změnu oznámil po dnešním jednání výkonného výboru, v jehož tajném hlasování dali Pešánovi jednoznačně přednost před bývalým koučem seniorské i juniorské reprezentace Aloisem Hadamczikem.

|Nikola Šrámková |Hokej

Hokejová dvacítka podlehla Švýcarsku 3:4 v prodloužení a bere jeden bod

Česká hokejová reprezentace U20 podlehla na mistrovství světa Švýcarsku 3:4 v prodloužení. Soupeř se dostal do dvougólového vedení ve druhé třetině a Češi se vždy dokázali pouze přiblížit na rozdíl jedné branky. Šestnáct sekund před koncem ale svou druhou trefou v utkání srovnal Filip Chlapík. V prodloužení ale stačilo třiadvacet sekund a prosadil se Nico Hischier. Češi tak získali jeden bod.