Uherské Hradiště

| ČTK |Regiony

Policisté připoutali opilou ženu k mřízi, soud jim vyměřil podmíněné tresty

Okresní soud v Uherském Hradišti ve čtvrtek uložil podmíněné tresty třem policistům, kteří přivázali opilou výtržnici v cele k mříži. Státní zástupce Leo Foltýn pro ně navrhl roční podmínky. Soud je uložil dvěma policistům, třetí dostal podmíněný trest na rok a půl. Muži vinu odmítají. Rozsudek není pravomocný, neboť si ponechali lhůtu pro podání odvolání. Obžalovaným hrozilo až pět let vězení.

|Pavel Sedláček, Jiří Svatoš |nepouzivat - Kultura

Začíná Letní filmová škola. Do Uherského Hradiště přijede režisérka Julia Taymorová

Uherské Hradiště zaplní až do 30. července filmoví fanoušci. Začíná 42. Letní filmová škola. Letos představí filipínskou kinematografii a také americký nezávislý film. Na slovácký nesoutěžní festival přijedou významní hosté, například americká režisérka Julia Taymorová, Polák Janusz Majewski nebo český režisér Ivan Passer.

|Simona Bartošová, Pavla Firbacherová, Petra Hosenseidlová, Vojtěch Man |Zprávy z domova

Mynářovi hrozí pokuta, neodevzdal majetkové přiznání. Nevím kam, tvrdí

Vedoucímu prezidentské kanceláře Vratislavu Mynářovi hrozí pokuta za to, že neodevzdal majetkové přiznání. Přestupkové řízení s ním zahájil Městský úřad v Uherském Hradišti. Právě pod něj spadá Mynářovo trvalé bydliště v Osvětimanech. Kancléř tvrdí, že se ničeho protiprávního nedopustil. Zákon podle něj nestanoví, kam má majetkové přiznání podat.

|Milan Kopp, ČTK, Pavel Sedláček, kov, Vojtěch Koval |Regiony

Uherský Brod uctil oběti útoku. Starosta si stěžuje na nedostatek informací

SLEDOVALI JSME ONLINE. Pozůstalí po obětech úterního útoku v Uherském Brodě dostanou od města peníze. Finanční pomoc až do výše půl milionu korun dnes schválili zastupitelé města. K útoku došlo včera odpoledne, starší muž vtrhl do uherskobrodské restaurace Družba a zastřelil tam osm lidí a nakonec i sám sebe. Památku obětí dnes uctili lidé na dopoledním pietním aktu. Vedle myšlenek na oběti a pozůstalé se však také rozhořel spor o zveřejňování informací při podobných událostech. Jeho hlavními aktéry jsou starosta Uherského Brodu a ministr vnitra.

|Tomáš Kohout, David Kalvas, Jan Kaliba, David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Fotbal

Střelci se ve fotbalové Synot lize činí, dva góly padly jen na Slavii

Střeleckou sobotou pokračuje 11. Kolo fotbalové Synot ligy. Ve třech utkáních padly více než čtyři góly, brankově podprůměrný byl jen duel v Edenu. Slavia remizovala s Jabloncem 1:1, Teplice porazili Bohemians 1902 4:1, Liberec se rozešel se Slováckem po remíze 2:2 a zápas Hradce Králové s Českými Budějovicemi skončil přestřelkou 2:3.

|Pavel Sedláček, Simona Bartošová, Tomáš Jelen |Regiony

Volbám ve Zlínském kraji vévodili nezávislí kandidáti, propadla ODS

Komunální volby rozhodly, že ve Zlínském kraji budou mít nejvíce zastupitelů - 1874 - nezávislí kandidáti a jejich místní sdružení. Lidé je volili nejčastěji, celkem jim odevzdali přes čtvrtinu hlasů. Z politických stran získala na zlínském hejtmanství nejvíce křesel, stejně jako v roce 2010, KDU-ČSL. Obsadí jich 512. Lidovci měli ze stran také největší voličskou podporu, a to téměř 12,5 procenta. Největší propad zaznamenala ODS. Získala 126 zastupitelů, což je o 153 méně než před čtyřmi lety.

Předvolební speciál ČRo Brno: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolebního speciálu ČRo Brno v Uherském Hradišti se zúčastnili: Stanislav Blaha (ODS a nezávislé osobnosti), Hana Doupovcová (ČSSD), František Elfmark (hnutí Zdravé Hradiště), Ivo Frolec (Koalice pro rozvoj Uherského Hradiště), Pavel Kroča (KSČM), Hana Petrželková (Strana práv občanů), Zdeněk Procházka (KDU-ČSL), Zuzana Vandame (TOP 09), Blanka Vyoralová (Sdružení nestraníků) a Jan Zapletal (hnutí ANO).

|Ľubomír Smatana, kov |Zprávy z domova

Uherskohradišťská lékárna má konopí na skladě, na zákazníky si však musí počkat

V lékárně v Uherském Hradišti už mají léčebné konopí. Historicky první balení v Česku pečlivě schraňují v trezoru a lékárníci čekají, až ho budou smět vydat. Majitelka lékárny je zároveň revmatoložka Eva Dokoupilová. Je to zatím jediná lékařka, která má na předepisování marihuany licenci, nepředepsala však ani gram. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) totiž stále ještě nezprovoznil elektronický recept.