Umělá inteligence se už stala velmistrem v šachu, výrazně komplexnější deskové hře Go nebo počítačové hře Starcraft II. Teď začíná řádně sloužit i vědě, třeba v lékařském výzkumu.
První výsledky testů ukazují, že mezi vybranými vzorky by mohlo být několik léků, které by mohly na koronavirus zabírat. Vědce ale ještě čeká experimentální testování v laboratoři.
„Chceme sem přilákat světové mozky. Je ale napadne jít do Curychu nebo do Silicon Valley, ne do Prahy. A to je obrovská škoda,“ myslí si Sara Boutall z iniciativy Prg.ai..
Věk, náladu a další parametry zpracovává umělá inteligence, která se je naučila z databáze fotografií a videí. Obchodník přitom dostává jen anonymizovaná data, obraz se zpracovává jen v dané kameře.
Opatření se dotkne asi 50 pracovních míst v produkci zpravodajství pro web MSN, který Microsoft provozuje. Tuto práci nyní zastávají agenturní zaměstnanci, které už ale společnost nechce využívat.
Evropská komise v tzv. bílé knize uvažuje o zákazu používání technologie na rozpoznávání obličejů na veřejnosti. V období zákazu by hledala, jak předcházet zneužití technologie.
Mezinárodní tým vědců vytvořil algoritmus, který vyhodnocuje mamogramy bez přístupu k anamnéze pacienta. Program je přesnější než jeden lékař a srovnatelný jako vyhodnocení snímku dvěma lékaři.
Čím dál víc dětí a mladistvých má problémy se spánkem. Noci totiž často tráví na mobilu nebo na počítači, píše úterní Deník N. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Výsledkem je, že hlas postiženého člověka, který v reálu zní jako neurčitý zvuk, najednou dostává svůj tvar. Jen s tím rozdílem, že ho nezaznívá z úst daného člověka, ale z přístroje.
Skladba symbolicky odkazuje na Dvořákovu 9. symfonii zvanou Novosvětská. Premiéra proběhne v pátek 15. listopadu jako součást orchestrálního cyklu PKF – Prague Philharmonia.
„Tím, že máme nejnižší nezaměstnanost a velký problém najít lidi, tak roboti, Průmysl 4.0 a samozřejmě umělá inteligence jsou budoucností našeho hospodářství,“ řekl premiér.
K tisícovce záznamů pořízených Googlem se dostala belgická veřejnoprávní stanice VRT. Novináři zjistili, že část nahrávek byla pořízena, aniž by uživatelé dali pokyn virtuálnímu hlasovému asistentovi.
Novou podobu písní Vypsané fixy vytvořil dirigent a skladatel Jan Kučera. A Radiožurnál s ním mluvil také o skladbě, kterou vytvořila umělá inteligence. Podle něj je veselá, ale chybí jí lidský cit.
„Měli bychom se děsit toho, jaké možnosti nabízí nová technologie autoritářským státům,“ říká Łukasz Król. Připomíná, že žádná technologie není neutrální. Naopak. A zrcadlí naše vlastní předsudky.
Badatelé z univerzity v australském Queenslandu chtěli zjistit, kolik koalů najdou v terénu lidé a kolik dron. Zvířata počítají zvláště kvůli jejich ochraně.
Peníze budou sloužit na financování střediska humanitních věd, které ponese Schwarzmanovo jméno a zastřeší obory jako je angličtina, historie nebo filozofie.
Přibližný věk, pohlaví i jazyk rozpozná umělá inteligence ze zvukového záznamu za několik sekund. Policii tak pomáhá třídit stovky nahrávek podvodníků, kteří přes telefon sjednávali mikropůjčky.
Umělá inteligence, kterou představila Anita Schjøll Bredeová, ušetří až 95 procent času, který běžně potřebujete na vyhledávání ve vědeckých publikacích.
Patří roboti do systému justice? O tématu v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus debatovali ředitel odboru elektronizace justice při ministerstvu spravedlnosti Martin Richter a advokát Jiří Klega.
Počítač dokomponoval nedokončené dílo Antonína Dvořáka. Zrodila se tak skladba pro klavír, kterou nahrál Ivo Kahánek. Vzniknou ještě dvě věty, které zahraje orchestr PKF - Prague Philharmonia.
Nová technologie umožňuje až 20krát vyšší rychlost přenosu dat než širokopásmová technologie LTE označovaná jako 4G a nabízí lepší podporu umělé inteligenci a virtuální realitě.
Google to oznámil na svém blogu s tím, že komise se letos sejde čtyřikrát. Společnost připomenula, že loni zveřejnila své zásady výzkumu a vývoje umělé inteligence, které považuje za etickou chartu.
Průmysl 4.0., umělá inteligence a automatizace. Tak zní hesla nové éry technologií. Jak se na ni ale připravují studenti? A kde firmy berou nové talenty?
Centrum pro správu změn na španělské IE univerzitě se dotázalo celkem 2500 lidí. Sedmdesát procent respondentů uvedlo, že nekontrolovaná technologická inovace by mohla společnosti spíše ublížit.