Univerzita Jana Amose Komenského

|Eva Rajlichová |Zprávy z domova

Chládek bude řešit s děkany pedagogických fakult případný přestup 1400 studentů z UJAK

Na ministerstvu školství se dnes bude řešit budoucnost studentů pražské Univerzity Jana Amose Komenského. Největší soukromá vysoká škola nezískala povolení k další výuce oboru speciální pedagogika. Šéf resortu Marcel Chládek z ČSSD se proto sejde s děkany jiných pedagogických fakult. Na společném jednání chce Chládek najít řešení, které umožní čtrnácti stovkám vysokoškoláků dostudovat svůj obor.

|Eva Rajlichová |Zprávy z domova

Chládek: UJAK by mohla poskytnout odbornou garanci některá z pedagogických fakult

Ministr školství Marcel Chládek z ČSSD chce příští týden jednat s Akreditační komisí o jejím rozhodnutí neprodloužit akreditaci pro obor speciální pedagogika – učitelství na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského (UJAK). Chládek to řekl po dnešní schůzce se zástupci školy. Komise neprodloužila UJAK oprávnění pro vyučování zmíněného oboru ani k dostudování stávajících studentů. Neprodloužení akreditace se týká asi čtrnácti stovek studentů.

|Veronika Sedláčková, Martin Karlík, Tereza Chlubná, Václav Rokyta |Zprávy z domova

Univerzitě Jana Amose Komenského hrozí zánik. Podle Akreditační komise má málo učitelů

Soukromá Univerzita Jana Amose Komenského by mohla zaniknout. Akreditační komise navrhuje ministerstvu školství, aby rozhodlo, že ústav už nadále nemůže působit jako vysoká škola. Důvodem mají být dlouhodobé problémy. Jedním z hlavních je prý příliš mnoho přijatých studentů a málo dostatečně kvalifikovaných přednášejících. Škola s kritikou nesouhlasí.