Kanada 0:0 Česko

Univerzita Palackého Olomouc

|Blanka Mazalová, pj, Vítek Svoboda |Zprávy z domova

Na univerzitu s předstihem: Olomouc jako jediná dává šanci středoškolákům zkusit studium nanečisto

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci nabízí jako jediná vysoká škola v České republice možnost nadějným středoškolákům zkusit si studium nanečisto. Díky projektu Newton si mohou studenti vybírat semináře a workshopy. Do pilotního zimního semestru se zatím zapojili dva studenti.

|Veronika Sedláčková, Vanda Králová |Zprávy z domova

Čtyři z deseti českých dětí by se sešly s člověkem, kterého znají jen z internetu, ukázal výzkum

Skoro polovina českých dětí by šla na schůzku s člověkem, kterého znají pouze z internetové komunikace. Vyplývá to ze společného průzkumu Univerzity Palackého v Olomouci a společností Seznam a Google. Nezletilí surfaři po síti jsou taky stále častěji ochotní vyměňovat si s neznámými lidmi osobní údaje nebo intimní fotky. Průzkumu se jich zúčastnilo 28 tisíc, ve věku od 11 do 17 let.

|Blanka Mazalová, mta, Klára Bílá, Alina Holušová |Zprávy z domova

Olomoucká univerzita chce snížit poplatky za delší studium. Z 30 na 20 tisíc

Olomoucká univerzita dnes rozhodne, jestli i nadále bude vybírat nejvyšší částku za prodloužení vysokoškolského studia v Česku. V případě, že student překročí standardní délku studia, musí od roku 2010 zaplatit za každý započatý semestr 30 tisíc korun. To dělá z olomoucké univerzity nejdražší veřejnou vysokou školu u nás. Akademický senát dnes rozhodne, jestli od září bude poplatek o 10 tisíc nižší.