Úřad vlády ČR

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Rodina bývalého šéfa Úřadu vlády chce zpět 3,5 milionu, které před třemi lety zabavila při razii policie

Téměř tři roky po policejní razii na Úřadu vlády vyšlo najevo, že tehdejší šéf úřadu Lubomír Poul měl ve vládním trezoru v hotovosti 3,5 milionu korun. Poul tvrdí, že to nebyly jeho peníze, ale šlo údajně o úspory jeho rodičů. Stát mu je odmítl vydat, jeho rodina se o ně proto chce soudit. Peníze detektivové zabavili při razii v roce 2013, když spolu s Poulem zadrželi i Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, a dalších šest lidí. Policie ale Poula nakonec z ničeho neobvinila.

|Nikola Bojčev, Simona Bartošová, Petra Hosenseidlová |Zprávy z domova

Hackeři nabourali twitter Sobotky, Úřad vlády podal trestní oznámení

Twitterový účet premiéra Bohuslava Sobotky dopoledne napadli hackeři. Útočníci se hlásí k webu národní domobrany. Hackeři změnili popis Sobotkova účtu a sdíleli příspěvky namířené proti migrantům. Označili ho také jako vlastizrádce. Předseda vlády útok chápe jako důkaz toho, že dělá svoji práci dobře. Úřad vlády kvůli incidentu podal trestní oznámení. Útok hackerů se prý podařilo zastavit, Sobotka má twitterový účet opět pod kontrolou.

Policie a žalobci by měli říct, koho a proč zatkli při čtvrteční razii

|Jana Zemanová, Věra Pfeifferová, mta, Petra Benešová |Zprávy z domova

Policie a žalobci mají dnes oznámit, proč bylo při včerejších rozsáhlých raziích zadrženo 8 lidí s vazbami na nejvyšší politická místa a byznys. Olomoucký vrchní žalobce Ivo Ištvan Českému rozhlasu večer potvrdil, že někteří z nich už byli obvinění. Jejich počet nechtěl upřesnit, údajně jich je ale pět. Situaci týkající se zásahu elitních policistů na Úřadu vlády budou řešit politici včetně prezidenta Miloše Zemana.

|Věra Pfeifferová, Katarína Brezovská |Zprávy z domova

Sněmovna chce vysvětlení premiéra k zásahu policie. Nečas přijde na jednání v pátek

Poslanci dnes přerušili jednání sněmovny, čekají na vysvětlení premiéra Petra Nečase k policejní akci na úřadu vlády, ministerstvu obrany a dalších institucích. Premiér se z dnešní schůze ale omluvil. Objevily se spekulace, že je v nemocnici. To se ale nepotvrdilo. Podle předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové přijde premiér na schůzi, která bude pokračovat v pátek ráno.

|Katarína Brezovská, Petr Sehnoutka |Zprávy z domova

Nemyslím, že zatýkání souvisí s mým trestním oznámením na 'rebely' z ODS, říká Láska

Probíhající policejní zásah má zatím na svém kontě pět zadržených. Dva z nich, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa, jsou bývalí poslanci ODS, kteří loni na podzim opustili sněmovnu. Krátce poté pak dostali lukrativní posty ve státních podnicích. Na oba bývalé politiky podal tehdy trestní oznámení advokát Václav Láska.

|Martin Drtina, Martin Křížek, Věra Pfeifferová, Kateřina Kozmová |Zprávy z domova

Detektivové ÚOOZ údajně zatkli dva bývalé 'rebely' z ODS. Zasahovali i na Úřadu vlády

Policie rozjela rozsáhlý zátah ve špičkách politiky a státní správy. Zatkla několik lidí, mezi nimi exministra Ivana Fuksu a bývalého šéfa poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře. Zadržela i ředitelku premiérova kabinetu Janu Nagyovou. Nově zasahují detektivové elitního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na pražském magistrátu i na odboru městského investora. Policie je i na ministerstvu obrany.

|Petr Medek, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Aktivisté protestovali před vládou proti energetické koncepci, ministři se jim vyhnuli

Proti nové energetické koncepci státu protestovalo ráno před úřadem vlády asi 150 lidí. Ekologičtí aktivisté a zástupci obcí, které jsou ohrožené prolomením těžebních limitů, chtěli ministry přesvědčit, aby pro koncepci nehlasovali. Výzvu ministrům se jim však předat nepodařilo, členové vlády přišli na jednání jiným vchodem.