USK Praha

| ČTK, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Basketbalistky USK v Evropské lize podlehly Kursku. Na domácí palubovce prohrály o 24 bodů

Basketbalistky ZVVZ USK Praha ve 12. kole Evropské ligy doma propadly v útoku a prohrály s dosud neporaženým Kurskem a favoritem celé soutěže jasně 49:73. Přišly tím o šanci na první místo ve skupině, které si dvě kola před koncem základní části definitivně zajistil ruský celek. Za týden čeká české mistryně duel s Fenerbahce Istanbul o druhou příčku znamenající domácí výhodu pro play off, turecký tým se dnes na USK bodově dotáhl.

|Jakub Kanta, Nikola Šrámková |Ostatní sporty

Ztrácely jsme koncentraci a dostávaly laciné koše, tvrdí po vydřené výhře trenérka USK Hejková

Basketbalistky USK si po posledním domácím utkání Evropské ligy v tomto roce mohou oddechnout. Jejich série bez porážky nezastavil ani Montpellier a dál jsou první v tabulce. Vysokoškolačky po vyrovnaném průběhu porazily francouzské mistryně těsným rozdílem 61:59 díky své poslední a proměněné střele zápasu. Předcházející reprezentační přestávka se na týmu podepsala víc, než by si samy domácí basketbalistky přály.

| ČTK |Ostatní sporty

Basketbalistky USK titul neobhájí, podlehly Jekatěrinburgu

Basketbalistky ZVVZ USK Praha neobhájí titul vítězek Evropské ligy. V dnešním semifinále v Istanbulu podlehly v repríze loňského finále Jekatěrinburgu 72:78. V neděli si tak od 13:00 zahrají o třetí místo s domácím Fenerbahce Istanbul, který v druhém semifinále překvapivě podlehl Orenburgu 68:74.