Útok v Londýně

| mls |Zprávy ze světa

Londýnští muslimové spustili sbírku pro rodiny obětí. Vybrali už přes 20 000 liber

Pomoci obětem středečního útoku ve Westminsteru a jejich rodinám má online sbírka Muslimové společně pro Londýn. Kampaň, kterou spustil očitý svědek události Muddassar Ahmed, dává britským muslimům možnost podpořit pozůstalé a finančně jim přispět. Za první hodinu vybrala 3000 liber a k pátečnímu poledni jich shromáždila už přes 20 000, dvojnásobek původního cíle. Upozornil na ni The Independent.

Omyly a lži o útoku v Londýně: zelený nůž teroristy, komik-radikál a spokojení muslimové

| ZW ČRo |Zprávy ze světa

Vyznat se v tom, co přesně se ve středu v Londýně stalo, nebylo v prvních minutách jednoduché. Nejspíš i proto se internetem a sociálními sítěmi začaly rychle šířit nejrůznější dohady a falešné informace. Nevyhnuly se britské premiérce Therese Mayové či synovi amerického prezidenta Donaldu Trumpovi mladšímu. Server BuzzFeed sestavil jejich přehled - od pozitivního odkazu v londýnském metru až po zprávu o radujících se muslimech.

| mls |Zprávy ze světa

První hrdina z Londýna: poslanec zachraňoval pobodaného policistu, dokud nedorazili lékaři

Tragédie před londýnským parlamentem zná svého prvního hrdinu: náměstka ministra zahraničí Tobiase Ellwooda, který poskytl první pomoc pobodanému policistovi. Konzervativec Ellwood, který dříve působil v britské armádě, zachraňoval zraněného, dokud nedorazili záchranáři, informuje BBC. Snímky zakrváceného poslance už kolují na sociálních sítích.