Václav Kotal

|Jan Kaliba, Marek Augustin |Fotbal

Nemůžeme vyskočit ze dna na vrchol, tlumil rozpaky po další porážce Slavie trenér Beránek

Z obdivovaného ligového překvapení je rázem tým s prachbídnou aktuální formou. Fotbalisté Slavie prohráli doma v Edenu 1:3 s Brnem a z posledních pěti soutěžních zápasů čtyřikrát odešli poražení. Místo létání v oblacích z vedení tabulky Synot ligy čeká teď fanoušky červeno-bílých zase trocha reality. Ostatně trenér Miroslav Beránek tušil, že tahle chvíle přijde, a proto se snažil euforii tlumit.

|Tereza Jelínková, Jan Suchan |Fotbal

U fotbalistů Brna skončil trenér Grmela, nahradí ho Kotal

V letošním ročníku fotbalové Gambrinus ligy skončil první trenér. Fotbalisty brněnské Zbrojovky už nepovede ve funkci hlavního kouče Ludevít Grmela. Vedení klubu jej odvolalo a na jeho místo dosadilo bývalého trenéra Jablonce Václava Kotala. Brnu patří v tabulce Gambrinus ligy až předposlední příčka. Kotalovým asistentem bude Michal Šmarda, v realizačním týmu zůstane i Ludevít Grmela.

|Tomáš Kohout, Tereza Jelínková |Fotbal

Bojovnost jabloneckých fotbalistů netradičně ocenili i fanoušci

Fotbalisté Jablonce se nedostali na první příčku Gambrinus ligy. Ba co víc, doma prohráli 2:3 a ještě ke všemu s Mladou Boleslaví, pro kterou je to první vítězství v tomto ročníku na hřišti soupeře. Přesto fanoušci domácí hráče po zápase nevypískali - naopak, zcela upřímně jim tleskali. A povzbuzovali je i při samotném zápasu. Tyto zdánlivé paradoxy mají vysvětlení jinde než v tom, že by se snad v chladném podzimu zahřívali čímsi ostřejším.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Fotbal

Trenér Jablonce Kotal je v Hradci hostem i domácím zároveň

Když se fotbalista nebo trenér vrací na stadion, kde mnohé prožil, v roli soupeře, chtě nechtě si dává obzvlášť záležet, aby se ve známém prostředí vytáhl a ukázal. Kouči Jablonce Václavu Kotalovi se to málem povedlo, ale jeho tým v předehrávce druhého kola Gambrinus ligy přišel o dvoubrankové vedení a remizoval v Hradci Králové 2:2. Spokojení tak byli nakonec Kotalovi bývalí hráči, kolegové a fanoušci.