Václav Mašek

|Jan Kaliba, Vojtěch Man |Fotbal

Spartu doprovází ve Španělsku bývalý kanonýr Mašek. Hráči si nevěří, prozradil

Sparta chce ve čtvrtfinále Evropské ligy ve Villarrealu psát veselou kapitolu své historie, a tak si s sebou vzala skutečného odborníka. Václav Mašek je autorem knihy o svém fotbalovém životě, během kterého stihl při studiu strojního inženýrství vybojovat stříbro na mistrovství světa v Chile. Ve Spartě se stal legendárním kanonýrem, později klubovým prezidentem.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Historie

Stříbrní hrdinové promlouvají. Od finále fotbalového MS v Chile uplynulo 50 let

Seriál Českého rozhlasu k výročí 50 let od mistrovství světa v Chile se dnes uzavírá. V Santiagu svedli přesně před 50 lety neznámí Čechoslováci sice neúspěšný, ale přesto krásný souboj o titul světových šampiónů se slavnými Brazilci, dosáhli jednoho z největších úspěchů v dějinách našeho sportu a bez nároku na milióny proslavili svou vlast.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Historie

Seriál o MS v Chile - 7. díl: fotbal za časů Pelého a Masopusta

Český rozhlas vám v těchto dnech nabízí rozsáhlý seriál vzpomínek na úspěch přesně padesát let starý, druhé místo československých fotbalistů na mistrovství světa v Chile. Jenže fotbal tehdy a dnes, to jsou dva naprosto odlišné světy. Po dnešním sedmém pokračování našeho vyprávění tak možná získáte pocit, že Čechoslováci v roce 1962 uspěli vlastně v úplně jiném sportu, než jaký bude k vidění třeba na blížícím se mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Historie

Seriál o MS v Chile, 5. díl: hvězdy držené režimem na uzdě

Fotbaloví reprezentanti, kteří se chystají na blížící se mistrovství Evropy, vědí, že je to pro ně velká šance. Právě na takovémto turnaji si totiž mohou nejsnáze vydobýt fotbalově atraktivní a finančně lukrativní zahraniční angažmá. Finalisté mistrovství světa 1962 v Chile, o kterých je i dnešní pátý díl našeho seriálu, před padesáti lety tuhle možnost rozhodně neměli.

|Alena Benešová, Jan Kaliba |Historie

Rádiovka, baloňák a jelo se do světa. Jugoslávci se oblečení Masopusta a spol. smáli

Módní oblečení na těle a nagelované vlasy na hlavě. Taková bývá stereotypní představa profesionálního fotbalisty v myslích mnoha lidí. Existuje hodně příkladů, které jí dávají za pravdu. Ostatně taková vizáž není u fotbalistů nic nového, jak vám teď dokážeme v dalším pokračování našeho seriálu k padesátému výročí stříbrného úspěchu na mistrovství světa v Chile.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Historie

Hacienda bez teplé vody, tak bydleli před 50 lety vicemistři světa v Chile

Fotbaloví reprezentanti si užívají pohodlí lázeňského hotelu na soustředění v Rakousku. Během červnového mistrovství Evropy je pro změnu čeká pobyt v prvotřídním hotelu Monopol ve Vratislavi. My se teď ale v našem seriálu k padesátému výročí mistrovství světa v Chile, kde Čechoslováci vybojovali stříbrné medaile, přeneseme do jiné doby. To ještě luxusní ubytování pro fotbalové reprezentanty rozhodně nebylo samozřejmostí.