Vancouver

|Ondřej Himmer |Ekonomika

Olympiáda v Soči přijde na bilion. Úspěšné hry ve Vancouveru stály desetkrát méně

Olympijské hry v Soči budou vůbec nejdražší v historii, podle odhadů mají stát v přepočtu asi bilion korun. Astronomická částka působí o to neuvěřitelněji, když ji srovnáme s předchozími hrami. Olympiáda v kanadském Vancouveru se řadí mezi nejlepší v historii. I podle těch nejvyšších odhadů přitom její organizace vyšla asi na desetinu toho, co se utratí v Soči.

|Vojtěch Bidrman, Tereza Jelínková |Hokej

Krejčí překonal rekord. Stanley Cup pokračuje

Ani v šestém finálovém utkání letošní NHL se tradice neporušila. Znovu vyhráli domácí, kterými tentokrát byli hokejisté Bostonu. Série je tak smírná 3:3, o vítězi se definitivně rozhodne ve čtvrtek nad ránem ve Vancouveru. Šestý zápas na severovýchodě Spojených států přitom přinesl překonání hned dvou zajímavých rekordů.

|Alena Benešová, Marian Hajda |Hokej

Hokejisté Bostonu srovnali stav finále Stanley Cupu na 2:2

Hokejisté Bostonu využili stoprocentně výhodu domácího prostředí a ve finále Stanley Cupu srovnali stav série na 2:2. Po výhře 8:1 ve třetím utkání porazili Vancouver tentokrát 4:0, přestože Canucks svého soupeře opět přestříleli. Hrdina zápasu brankář Tim Thomas vychytal nulu, když zlikvidoval všech 38 střel hráčů Vancouveru. Dvěma asistencemi se na výhře podílel David Krejčí, který se tak dostal na první místo kanadského bodování play off. Pátý duel se hraje v sobotu ve dvě hodiny ráno SELČ ve Vancouveru.