Bulharská prozatímní vláda se od konce října snaží přemístit uprchlé Ukrajince z přímořských hotelů, které jim poskytly dočasné ubytování, do státních zařízení.
ČEZ žaluje bulharský stát za nedodržení podmínek, ke kterým se zavázal při privatizaci, a závazků, které si země ve vztahu k energetickému trhu stanovila při svém vstupu do Evropské unie v roce 2007.
Vyklízení chemikálií ze dvou objektů pokračuje druhým dnem, zůstaly tam po bývalé varně drog. Celkem jde asi o deset tun chemikálií. Kvůli manipulaci s nimi museli policisté z okolí evakuovat 39 lidí.
Bulharský antimonopolní úřad povolil společnosti SIGDA, že může od české elektrárenské společnosti ČEZ koupit bulharskou černouhelnou elektrárnu Varna.
Kriminalisté obvinili dva mladé muže, kteří letos v květnu dali do autobusu z Prahy do Bulharska zápalnou směs. Funkční nástražný systém našli v zavazadlovém prostoru policisté v Maďarsku. Jeden z obviněných je ruského původu, druhý je Čech.
Východ Bulharska bojuje s velkou vodou. Nejvíce postižené je letovisko u Černého moře Varna. Tam v předešlých hodinách zemřelo nejméně 11 lidí, jsou mezi nimi i dvě děti. Další tři lidé se pohřešují. Za povodně můžou nečekané přívalové deště. Za posledních 24 hodin tam napršelo tolik vody, co spadne jindy za měsíc.
Varna o sobě tvrdí, že je metropolí bulharského moře. Za hrdým heslem se ovšem skrývá především stagnující město a nespokojení obyvatelé. I je vyhnaly do ulice vysoké účty za elektřinu, které ve Varně rozesílá česká společnost Energo Pro.
V bulharské Varně se protivládní protesty obracejí i proti tamnímu primátorovi, který je členem stejné strany jako předseda vlády. Přestože parlament odhlasoval demisi bulharského kabinetu, protesty nekončí.