Varnsdorf

Varnsdorf v textech na iROZHLASU

|Pavel Petr |Fotbal

Fotbal i pod bodem mrazu. Rozhodčí Jirků vzpomíná, že dříve zamrzaly i píšťalky

Teplota kolem deseti stupňů pod nulou. Přesto se dvaadvacet hráčů prohání po fotbalovém hřišti. Na umělé trávě v Mladé Boleslavi vstoupili za takových podmínek do zimní ligy (Tipsport Cupu) hráči Jablonce a Varnsdorfu. Výsledek 2:2 po devadesáti minutách nebyl s ohledem na počasí až tak důležitý. Na mráz si ale nikdo z aktérů nestěžoval.

|Pavel Sedláček, Martin Charvát, Petr Hašek |Fotbal

Varnsdorf postup do fotbalové Synot ligy odmítl, nahradit by ho měl Zlín

Fotbalisté Varnsdorfu nebudou hrát v příštím ročníku Synot ligu. Severočeský klub, který si právo startovat v nejvyšší soutěži vysloužil druhým místem v uplynulém ročníku druhé ligy, se vzdal možnosti hrát nejvyšší soutěž. Důvodem je především nevyhovující stadion. Fotbalová asociace proto oslovila s nabídkou postupu třetí tým tabulky Zlín, který má podle šéfa klubu Milana Plesara zájem v nejvyšší soutěži hrát.

|David Nyč |Fotbal

Varnsdorf skončil v NFL druhý, nad jeho postupem do Synot ligy ale visí otazník

Po 29. kole známe nejlepší dvě mužstva Fotbalové národní ligy. Vítězem druhé nejvyšší domácí soutěže se stala Olomouc, druzí skončili fotbalisté Varnsdorfu. Ti ve včerejším utkání získali právě v duelu se Sigmou poslední potřebný bod za bezbrankovou remízu. Zatím ale není jisté, zda si klub z šestnáctitisícového města ve Šluknovském výběžku v příští sezoně skutečně zahraje v Synot lize. Nemá totiž potřebné zázemí.