Věci veřejné

Věci veřejné v textech na iROZHLASU

'Byl v nejistotě.' Přečtěte si, proč může Vít Bárta žádat po státu odškodnění 20 milionů

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

UVNITŘ DOKUMENTY. Od ministerstva spravedlnosti dostal omluvu a 335 tisíc korun. Nyní se ale Vítovi Bártovi, bývalému ministrovi dopravy za Věci veřejné, otevřely dveře k mnohem vyššímu odškodnění. Za trestní stíhání chce po státu 20 milionů korun. Ačkoli soud jeho žádost nejprve kvůli promlčecí lhůtě zamítl, ten odvolací nařídil věc znovu projednat. „Byl v právní nejistotě,“ stojí v rozsudku, který se Bárty částečně zastal.

|Marcela Hálová, Jakub Šídlo, Petr Sehnoutka, dab |Zprávy z domova

Víta Bártu údajně zadržela GIBS kvůli vynášení tajných policejních informací

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v noci údajně zadržela předsedu Věcí veřejných Víta Bártu. Druhým zadrženým je podle serveru Česká pozice plukovník protikorupční policie Jan Petržílek. Případ se prý týká vynášení informací z policie. Inspekce, která se zabývá trestnou činností policistů, ve čtvrtek podle České pozice zapečetila Petržílkovu kancelář.

|Věra Pfeifferová, Simona Bartošová, Eliška Malínská |Zprávy z domova

Poslanec VV Skokan podal ústavní stížnosti na jednání o důvěře vládě

Poslanec Věcí veřejných Petr Skokan podal ústavní stížnosti kvůli schůzi Poslanecké sněmovny ze 7. srpna, na které se hlasovalo o vyslovení důvěry vládě Jiřího Rusnoka. Skokanovi se nelíbí způsob svolání schůze a průběh diskuze sněmovny, že nefungovalo hlasovací zařízení a v jednacím sále byli lidé, kteří tam nepatří.