vědecká rada

| ČTK |Zprávy z domova

Bělobrádek navrhne odvolání Sykové z funkce místopředsedkyně vládní vědecké rady

Vicepremiér pro výzkum Pavel Bělobrádek z KDU-ČSL připraví na příští jednání vlády návrh na odvolání Evy Sykové z funkce první místopředsedkyně vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Syková na členství v radě tento týden rezignovala kvůli kauze s kmenovými buňkami. Uvolněné místo bude doplněno ze stávajících členů rady, aby v ní fungovali oba místopředsedové rady. Kdo by to měl být, se zatím neví. Rada se tím bude zabývat na příštím jednání ještě před prázdninami.

| ČTK, mta |Zprávy z domova

Ústav pro studium totality má novou vědeckou radu, je v ní 5 cizinců

Hlavní rada Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) schválila všech 11 kandidátů do nové vědecké rady, které navrhl nový šéf ústavu Zdeněk Hazdra. Ve vědecké radě, která je poradním orgánem ředitele, zasedne šest českých a pět zahraničních odborníků. Jsou mezi nimi historici, politologové i další zástupci společenskovědních disciplín.

|Lucie Výborná, Květa Moravcová, Veronika Neprašová, Vojtěch Kouřímský |Zprávy z domova

Vědecká rada ÚSTR se po odchodech rozpadla. Výpověď dostal i náměstek Stehlík

Patnáctičlenná vědecká rada Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se rozpadla. Na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana už odešli všichni její členové. Dnes skončil ve funkci i první náměstek ředitele, historik Eduard Stehlík, který dostal od nové šéfky Pavly Foglové výpověď.

|Jana Zemanová, Petra Benešová, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Z vědecké rady ÚSTR odešlo na protest už 9 z 15 členů. 'Převrat' kritizuje i Duka

Z vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) odešlo na protest proti odvolání ředitele Daniela Hermana už 9 z celkem 15 členů. Zatím posledním odcházejícím je ředitel polského Institutu paměti národa Lukasz Kamiński, který svou rezignaci potvrdil Českému rozhlasu. Kamiński ale novou ředitelku Pavlu Foglovou ujistil, že věří v pokračování spolupráce mezi polským a českým institutem.