veletrh

veletrh v textech na iROZHLASU

| ČRo, Ľubomír Smatana |Zprávy z domova

Ze sta uchazečů projdou jen jednotlivci, přesto má podle BIS nábor na veletrhu smysl

Působilo to trochu neobvykle, když na jaře na veletrhu pracovních příležitostí otevřela svůj stánek Bezpečnostní infomační služba (BIS). Hledala třeba lidi na údržbu a ostrahu svých objektů, ale nabízela také práci zpravodajce nebo operativce, tedy jinými slovy pozici agenta. I když z celkového počtu uchazečů nakonec BIS přijme jen zlomek lidí, za způsobem oslovování potenciálních zaměstnanců si stojí. Nových pracovníků takto našla několik desítek.

|David Koubek |Zprávy ze světa

Gastronomický festival v Riu představil vánoční hity, Brazilci na tresce šetřit nebudou

Brazilci už si dělají zásoby potravin na Vánoce. Letos ale budou musí sáhnout hlouběji do kapsy. Například hlavní součást štědrovečerní tabule, kterou je tradičně treska, zdražila kvůli oslabení brazilské měny až o 15 procent. Že by se museli bez oblíbené vánoční pochoutky obejít, to ale neznamená. Svědčí o tom alespoň pohled na nabídku předvánočního gastronomického festivalu, který se koná na největší tržnici v Riu de Janeiru.

|David Koubek, ČRo |Zprávy ze světa

České univerzity hledají nové studenty na veletrhu v Brazílii

Zdaleka ne každý student v Brazílii ví, kde v Evropě leží Česká republika. Někteří už ale slyšeli, že se tu dobře a kvalitně studuje. Podíl na tom má účast tuzemských univerzit na brazilském veletrhu vzdělání Eduexpo. Tamní vláda sice kvůli rozpočtovým škrtům zrušila velkorysý program podpory studia v zahraničí, české univerzity přesto doufají, že Brazilců přijede studovat víc než doposud.