„Nelhal jsem a věřím, že i (členové) výboru to v srdci vědí... Vědí velmi dobře, že když jsem mluvil ve sněmovně, říkal jsem to, co jsem tehdy považoval za pravdivé,“ uvedl v pátek Johnson.
Bývalý britský premiér Boris Johnson se rozhodl předat vyšetřovací komisi vládní whatsappovou komunikaci z doby pandemie. Jeho stranický kolega, současný premiér Rishi Sunak, předání zpráv odmítal.
Britský sněmovní imunitní výbor šetří, jestli někdejší premiér Boris Johnson lhal poslancům, když tvrdil, že se během koronavirové karantény v sídle vlády neodehrávaly večírky.
Do českých kin vstoupil Aftersun jako festivalový miláček, který Paulu Mescalovi vynesl nominaci na Oscara a který se i přes nevelký komerční úspěch objevil na množství seznamů nejlepších filmů roku.
Názorový posun je znatelný zvláště v regionech, které hlasovaly pro odchod z Evropské unie. Z průzkumu pak také mimo jiné vyplývá, že Britové jsou otevřenější k vydávání víz pro cizince.
„Pokud si budeme vyprávět příběhy o muslimské invazi, které neustále opakuje Viktor Orbán a francouzští extrémisté, pak vzniknou napříč Evropou nálady podobné antisemitismu z 19. století.“
Lidé by neměli jíst tak, aby je rackové viděli a rozhodně by je neměli krmit, vychází z britské studie o chování racků. Racci totiž lidi bezdlivě střeží.
Britský premiér nebo ministr obrany obvykle tyto vojáky posílají na vysoce rizikové mise do konfliktů, jichž se Británie neúčastní, napsal The Guardian.
Deník The Times, který v úterý o podání na policii informoval jako první, napsal, že podle ministerských diářů Johnsonovi přátelé během pandemie navštěvovali venkovské sídlo předsedů britské vlády.
S pochopením menopauzy přichází i vhodnější podmínky. Proškolují se zaměstnanci, manažeři, aby vůbec věděli, čím si žena prochází a mohli k tomu přistupovat s dostatečným pochopením a empatií.
Britská monarchie odmítla žádost o navrácení ostatků etiopského prince, který zemřel v Británii v roce 1879 poté, co byl jako dítě zajat britskou armádou a pohřben na hradě Windsor.
Británie v pátek rozšířila protiruský sankční seznam o 86 lidí a subjektů. Sankce dopadnou na okolí ruského prezidenta Vladimira Putina a ty, kteří aktivně podkopávají dopad existujících sankcí.
Rusko v pondělí uvedlo, že se mu podařilo zlikvidovat střelu Storm Shadow vypálenou ukrajinskými silami. Podle Moskvy Ukrajinci tyto střely minulý pátek použili k útokům na Luhansk.
Do Londýna navíc v pondělí dorazil po návštěvě Itálie, Německa a Francie i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Setkal se zde s britským premiérem Rishim Sunakem.
Odporáři se brání, že termín stávky nebyl cílen na pořádání finále Eurovize. Cestující se ale mají připravit na to, že během stávky nepojedou na severovýchodě Anglie prakticky žádné vlaky.
Sergej Naumenko není na britském sankčním seznamu. Úřady mu jachtu zabavily na základě předpisů, které umožnily zablokovat jachty nebo letadla vlastněné nebo provozované lidmi napojenými na Rusko.
V dubnu se v Británii vyrobilo také rekordní množství energie ze slunce. Elektřina ovšem pokrývá jen 18 procent celkových energetických potřeb ostrovního státu.
V roce 2015 se Británie stala první zemí na světě, která přijala právní předpisy specificky upravující metody, jež mají pomoci zabránit přenosu některých genetických vad z matky na dítě.
Neexistují žádné informace o tom, že by Wagnerova skupina nebo jednotlivci, kteří na ni mají vazby, od začátku války na Ukrajině v Británii jakkoli operovali, píše The Times.
Na okamžik, kdy král s královnou projeli Londýnem do Buckinghamského paláce, čekaly v ulicích davy lidí. Mezi masou lidí se nachází i skupinku českých turistů v červených pláštěnkách.
Novinář Ivan Kytka z Londýna dodává, že je korunovace tak trochu pokračování římské tradice rozdávat lidu chléb a hry. „Je to takový únik od běžných starostí všedního dne,“ tvrdí.
Monarchii považují za nedemokratickou a netransparentní instituci a akce jako je korunovace Karla III. za plýtvání veřejnými prostředky. Po smrti Alžběty II. cítí šanci získat ve společnosti podporu.
V Kanadě si 60 procent obyvatel nepřeje Karla III. coby svou hlavu státu, ukázal poslední průzkum. Hnutí za definitivní odstřižení se od Britské monarchie za mořem po smrti královny Alžběty sílí.
Kuřecí salát je tradiční britskou pochoutkou, poprvé byl připraven v roce 1953 při příležitosti korunovace královny Alžběty II. a dopracoval to až tak daleko, že se běžně nabízí v restauracích.
Českému publiku by měl být nový britský král blízký ještě z jiného, a to zcela konkrétního důvodu: bývalý princ Charles je totiž znám i jako velký znalec a obdivovatel kulturních památek.