Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek v textech na iROZHLASU

|Vojtěch Man, Kateřina Svátková |Literatura

Aristokratka, Havlovy zápisky a 13 dalších. Na Velký knižní čtvrtek vychází očekávané tituly

Sotva na nich uschnula tiskařská barva, už míří ke svým čtenářům - na pulty knihkupectví přichází 15 knižních novinek. Je Velký knižní čtvrtek a čeští nakladatelé přichystali podzimní výběr čtení. Zahrnuje odborné knihy, krásnou literaturu a knížky pro nejmenší. V pražské Městské knihovně se odpoledne čtenáři můžou potkat s některými autory osobně - například s Jiřím Hájíčkem nebo Evženem Bočkem.

|Klára Vičíková |Literatura

Velký knižní čtvrtek představí i novou knihu Petry Soukupové Pod sněhem

Petra Soukupová už stihla vystudovat scenáristiku, vydat čtyři knihy pro děti a dospělé nebo třeba porodit dceru. Za svoje prózy navíc sbírá jednu cenu za druhou. Hned za svou prvotinu K moři získala Cenu Jiřího Ortena a její povídky Zmizet se v Magnesii Liteře staly knihou roku 2010. Teď mladá autorka vydává nový text. Jmenuje se Pod sněhem a spolu s řadou dalších titulů vychází právě dnes, tedy na tradiční Velký knižní čtvrtek.

|Klára Vičíková |Literatura

Detektivky, sci-fi i dětské knížky. Velký knižní čtvrtek přináší na trh 15 novinek

V regálech českých knihkupectví dnes přibude hned patnáct nových titulů naráz. Je totiž Velký knižní čtvrtek. Jde o projekt, který dvakrát ročně vybírá to nejlepší, co nakladatelé nabízejí. V jeden jediný den pak na pulty přímo z tiskárny přináší detektivky, sci-fi nebo třeba dětské knížky. Dnešní porce novinek je už sedmým takovým výběrem a čtenářům přehledně nabízí to nejzajímavější čtení na jaro.

| Český rozhlas, Michaela Vetešková, kov |Literatura

Velký knižní čtvrtek přináší lákavé tituly. Vycházejí Nesbø, Hájíček či Shem

Dvanáct potenciálních bestsellerů dnes vychází v rámci Velkého knižního čtvrtku. Čtenáři mezi nimi najdou třeba knihy norského spisovatele Jo Nesba, britské autorky Kate Atkinsonové nebo třeba českého spisovatele Jiřího Hájíčka. Akce má za cíl podpořit prodeje, nakladatelé a knihkupci pro ni vybírají ty nejlákavější novinky ze svého podzimního edičního plánu.

|Veronika Sedláčková, Tereza Jelínková |Literatura

Slámova kniha rozhovorů s Formanem měla být původně skripta FAMU

Milovníci literatury to určitě vědí, dnešek je Velký knižní čtvrtek a desítka tuzemských nakladatelů posílá na pulty knihkupectví 12 novinek. Kromě jiných přestaví dnes odpoledne v pražské Městské knihovně svůj rozhovor s Milošem Formanem jeho režisérský kolega Bohdan Sláma. Oba muži spolu hovořili týden, každý den několik hodin.