Vendula Frintová

|Tereza Jelínková, Michal Jurman |Ostatní sporty

Projevilo se běžecké manko po zranění, litovala Frintová

Do londýnského Hyde Parku chodí místní hlavně relaxovat nebo se sem cvičit v rétorických schopnostech. Dnes ale do jednoho z královských londýnských parků zavítali se zcela jiným záměrem, totiž sledovat olympijský závod triatlonistek. Mezi 56 startujícími byla i česká reprezentantka Vendula Frintová, která u Serpentinového jezera nakonec skončila patnáctá.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Triatlonistky na OH: Frintová patnáctá, Vodičková dvacátá

Své vystoupení na olympiádě v Londýně mají za sebou české triatlonistky Vendula Frintová a Radka Vodičková, které vybojovaly patnácté, respektive dvacáté místo. Nejlepším závodnicím stačily Češky jen do začátku běžecké části, kdy se utvořila silná skupina, která později bojovala o medaile. Zlatou nakonec vybojovala Švýcarka Nicole Spirigová, o jejímž prvenství před Švédkou Lisou Nordenovou rozhovl až fotofiniš. Bronz brala Erin Denshamová z Austrálie.

|Jan Suchan |Ostatní sporty

Na profesionály si jen hrajeme, říká o českém triatlonu Vendula Frintová

V mnoha sportech právě vrcholí boj o olympiádu. Třeba triatlonistům zbývají poslední tři závody do uzavření žebříčků, podle kterých se budou letenky do Londýna rozdělovat. Vendula Frintová, která si o víkendu hodně polepšila pátým místem na mistrovství Evropy, aktuálně potřebuje poskočit o jedinou příčku. Ale pokud si myslíte, že má k útoku na olympijskou účast ty nejlepší možné podmínky, mýlíte se.