veřejná doprava

|Veronika Neprašová |Regiony

Kompletní změny pražské MHD se odkládají, ROPID musí návrh přepracovat

Změny se ruší, vše zatím zůstává více méně tak, jako doposud, vzkazuje Pražanům i návštěvníkům metropole náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek z ČSSD. Návrh, kterým chtěla společnost ROPID razantně změnit veřejnou dopravu v hlavním městě, totiž odmítl. ROPID tak musí začít znovu a cestující můžou na následující měsíce obavy o svůj oblíbený spoj pustit zase z hlavy.

|Anna Königsmarková |Regiony

Z Můstku do Kladna na jednu jízdenku? Praha a střední Čechy chtějí propojit veřejnou dopravu

Do hlavního města přijíždí za prací vlakem nebo autobusem denně tisíce lidí. O víkendu zase Pražané vyráží na výlety do středních Čech. Naprostá většina z nich musí mít teď v peněžence Opencard nebo lístek na metro, další lístek na vlak či autobus. Za pár let by jim k cestování mohla stačit pouze jediná jízdenka. Hlavní město totiž začalo se Středočeským krajem pracovat na sjednocení systému veřejné dopravy.

|Jan Herget, Simona Bartošová |Regiony

Praha chystá revoluci v MHD. Zavádí páteřní tramvajové linky a metrobusy

Praha chystá největší změnu systému veřejné dopravy za posledních 25 let. Zhruba polovina tramvají a desítky autobusů pojedou od zítřka jinudy. Některé tramvajové linky budou mít v centru stejnou trasu a rozvětví se až na okraji města. Nevýhodou, kterou už cestující kritizují, jsou častější přestupy. Naproti tomu přibudou další páteřní tramvajové linky.