věřící

věřící v textech na iROZHLASU

|Michael Rozsypal |Zprávy z domova

Dostávám nenávistné vzkazy od věřících, popisuje zkušenost první homosexuální adoptivní rodič v Česku

Poslanci mají už třetím rokem na stole novelu zákona, podle které by bylo možné přiosvojit si dítě v registrovaném partnerství. Zatím je to tak, že pokud je dítě potomkem jednoho z homosexuálního páru, druhý partner k dítěti nemá žádná práva. Petr Laně a jeho partner se brzy zřejmě stanou prvním homosexuálním párem, který si v Česku dítě adoptuje. Rodičovská práva bude mít jen on. „Znamená to, že můj partner nebude mít žádná práva ani povinnosti k našemu potomkovi. Bude pro celý systém nikdo,“ popsal v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Máme se bát? Ptají se francouzští věřící šokovaní útokem v kostele v Normandii

Útok v kostele v Normandii vyvolal u řady Francouzů obavy, jestli se mají bát kvůli tomu, že jsou věřící. Dva teroristé vtrhli do kostela v Saint-Étienne-du-Rouvray a zajali pět rukojmích. Faráře zavraždili. Jde o první podobný útok, kdy se obětí stal katolický kněz. Někteří Francouzi si myslí, že situace v zemi je důsledkem špatné výchovy. A přemýšlejí, jestli lidé kvůli útoku budou chodit do kostela méně.

Tisíce poutníků dorazily do Staré Boleslavi na oslavy dne české státnosti

|Tomáš Bystrý, Pavla Firbacherová, Kateřina Havránková |Zprávy z domova

Stará Boleslav u Prahy se od rána zaplňuje poutníky, kteří dorazili na Národní svatováclavskou pouť. Odkaz světce a patrona země, svatého Václava, který byl v tomto městě před 1080 lety zavražděn, si připomínají lidé zejména na Mariánském náměstí. Tam proběhla tradiční poutní mše, kterou vedl plzeňský biskup František Radkovský, kazatelem byl pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka.