veslování

veslování v textech na iROZHLASU

|Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Skifař Synek vybojoval v olympijské regatě bronz. Ve fotofiniši vyhrál Drysdale

Skifař Ondřej Synek vybojoval v dnešním finále olympijské regaty bronz, když nestačil pouze na favorizovaného Mahého Drysdalea a Chorvata Damira Martina. Český veslař byl svým soupeřům po většinu závodu vyrovnaným soupeřem, v závěru však měli více sil jeho rivalové. O vítězi nakonec musel rozhodnou až fotofiniš, který přisoudil výhru Drysdaleovi.

|Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Synek si s přehledem zajistil olympijské finále. Knapková Topinková zlato neobhájí

Skifař Ondřej Synek s přehledem ovládl svou semifinálovou jízdu, díky čemuž si zajistil start v zítřejší finálové regatě. Ve finále nebude chybět ani hlavní soupeř českého veslaře, Novozélanďan Mahé Drystale, jenž vyhrál druhé semifinále. Za necelou půlhodinu mohla Synka napodobit Mirka Topinková Knapková. Ta však v semifinále obsadila čtvrté místo, takže na ni čeká pouze finále B, ve kterém bude bojovat o sedmé místo.

|Jakub Knoll |LOH 2016 Rio de Janeiro

Česká dvojka bez kormidelníka získala v Riu sedmé místo. Dvojskif žen bere desátou příčku

Dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil si z olympijských her v Riu odveze sedmé místo. Čeští veslaři obsadili v malém finále první místo poté, co ve vyrovnaném závěru porazili pár z Nizozemska. Posádka ve složení O. Vetešník, Vraštil, Kopáč, J. Vetešník posléze ve finále B lehkých čtyřek bez kormidelníka skončila na šestém místě a celkově bere 12. příčku. V akci byl i dvojskif žen, v němž Kristýna Fleissnerová s Lenkou Antošovou vybojovaly desátou pozici.