Od začátku války na Ukrajině drží Rusko více než deset tisíc válečných zajatců. Na to upozorňuje organizace Warrior's Liberation, kterou založili příbuzní zajatců.
Bývalý voják v cele čekal na soudní řízení kvůli obvinění, že na vojenské základně nastražil falešné výbušniny. Wandsworth je věznice kategorie B, tedy s druhou nejpřísnější ostrahou.
Výzkumníci RAND Europe poukazují na fakt, že přestože je narůst užívání vězení s vysokou ostrahou patrný, nejsou dostupné žádné informace o tom, koho a v jakých podmínkách v nich úřady zadržují.
„Nahlášeno jsme měli bezvědomí, nicméně při našem příjezdu byl muž již vytažen z cely a začal se probírat. Nadýchal se toxických zplodin,“ popisuje mluvčí krajské záchranné služby.
Podle inspekce k trestnému činu nedošlo, celou věc předala ke kázeňskému projednání do pardubické věznice. Všichni zúčastnění zaměstnanci byli kázeňsky potrestáni za porušení vnitřních předpisů.
Dvojice se do řad ruské invazní síly dostala na konci léta skrze žoldnéřskou Wagnerovu skupinu, Ukrajinci je zajali ke konci loňského roku. Ztráty na frontě se podle nich hromadily po desítkách.
V jednom případě měli dozorci jednoho z vězňů zbít tak, že se mu zastavilo srdce. Místo toho, aby mu následně zavolali záchrannou službu, ho dozorci sami resuscitovali.
Lidové noviny si všímají toho, že se na sociálních sítích stále častěji objevují inzeráty na prodej léků. Často jde přitom i o druhy léčiv určených k prodeji pouze s receptem od lékaře.
Postarat se o sebe, umět komunikovat s úřady nebo znovu najít cestu k rodině. To vše by se měli naučit podmíněně propuštění vězni v novém probačním domě v Písku.
„Píšu ti tento dopis nejen proto, že vím, že jsi vězněný nespravedlivě, ale také proto, aby až ti budou tvrdit, že na tobě nikomu nezáleží, tak věř, že záleží,“ stojí ve spotu Maratonu psaní dopisů.
Hastingse poslal soud v roce 1988 do vězení na doživotí. Podle tehdejšího rozsudku unesl v roce 1983 30letou ženu v kalifornském městě Inglewood, znásilnil ji a následně zastřelil.
„Sedím na stoličce na svých šesti metrech. Vše, co s sebou mám, je hrnek - jeden kus, kniha - jeden kus. Zvykl jsem si na to,“ uvedl lídr ruské opozice prostřednictvím svého právníka na twitteru.
Sullivan Walter strávil za mřížemi velkou část života mimo jiné kvůli tomu, že porota v původním procesu vůbec nedostala k dispozici výsledky analýz krve a spermatu, které jej mohly očistit.
„Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn,“ uvedla mluvčí věznice.
Hlavami skupiny byli dva muži ve výkonu trestu, ti ve věznici drogy dál rozšiřovali, spolupracovali s dalšími čtyřmi lidmi mimo věznici. V případě odsouzení jim hrozí od dvou do deseti let vězení.
Opustí vězení, ale za nějakou dobu se do něj vrací. Takový je podle statistik vězeňské služby osud tří ze čtyř odsouzených v Česku. Nelichotivá čísla chtějí zvrátit skupinové resocializační programy.
V českém tisku se v sobotu dočtete, že Svaz osobních železničních dopravců chce do deseti let vozit čtrnáct procent českých cestujících. Aktuálně je to asi devět procent, píše server Zdopravy.cz.
V českém tisku se v pátek dočtete, že Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřuje další týrání vězňů. Dozorci v pardubické věznici měli na 25 hodin spoutat vězně, píše Mf Dnes.
Froyd si odseděl jedenáct ve vězení. Pustili ho v roce 1965, nemohl si však najít práci. Až po sametové revoluci se mu splnil jeho sen a procestoval Spojené státy.