Informace o těchto praktikách zveřejnila na telegramu ruská nezisková organizace Golos. Podle ní jsou do playlistu zahrnuté třeba písně Honey od zpěváka Mobyho nebo It's My Life od Bon Jovi.
Od začátku války na Ukrajině drží Rusko více než deset tisíc válečných zajatců. Na to upozorňuje organizace Warrior's Liberation, kterou založili příbuzní zajatců.
Mimo jiné vězni vypověděli, že jim velitelé brání odnášet těla mrtvých z bojiště a armáda na ně vyvíjí tlak, aby na frontě zůstali i poté, co vyprší kontrakt, popsali vězni listu The New York Times.
Před deseti lety bylo v Česku podle statistik asi 750 vězeňkyň. V českých věznicích ale stále jednoznačně převažují muži. Za mřížemi je jich desetkrát víc než žen, aktuálně přes 16 tisíc.
Podle návrhu zákona mohou smlouvu s ruskými ozbrojenými silami po dobu mobilizace uzavřít trestanci, kteří byli odsouzeni za lehké nebo středně těžké delikty.
Za 17 let Pinochetovy diktatury bylo podle odhadů na 40 000 lidí mučeno a více 3000 zavražděno. Zmizelých může být až téměř 1500. Nalézt a identifikovat se podařilo pouze ostatky 310 pohřešovaných.
Mezi osvobozenými Ukrajinci je 94 obránců Mariupolu, z nichž 63 bojovalo v tamních ocelárnách Azovstal. „Jejich příbuzní na ně čekali tak dlouho,“ napsal šéf ukrajinské prezidentské kanceláře.
Některé bytové projekty budou energeticky soběstačnější, popisuje deník E15. A někteří vězni přicházejí kvůli exekuci o celý důchod, píše deník Právo. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Sedm příslušníků vězeňské služby je obviněných pro podezření z trestného činu mučení a nelidského zacházení. „Problém je širší, celospolečenský,“ domnívá se ředitel vězeňské služby Simon Michailidis.
V českých věznicích je dvakrát víc vězňů, než je běžné v Evropské unii. Nová vláda chce recidivu snížit a pomocí takzvané restorativní justice také více pomáhat obětem trestných činů.
Opustí vězení, ale za nějakou dobu se do něj vrací. Takový je podle statistik vězeňské služby osud tří ze čtyř odsouzených v Česku. Nelichotivá čísla chtějí zvrátit skupinové resocializační programy.
V českém tisku se v pátek dočtete, že Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřuje další týrání vězňů. Dozorci v pardubické věznici měli na 25 hodin spoutat vězně, píše Mf Dnes.
Vymanit se z původního kriminálního prostředí, najít si práci, splácet dluhy. Asi tři čtvrtiny vězňů to po propuštění na svobodu nezvládnou. Recidiva v Česku je jednou z nejvyšších v Evropské unii.
Do pomoci oblastem, které minulý týden poničily silné bouře, se zapojili i vězni. Odsouzení muži i ženy už pomáhají v Jihomoravském kraji či na Lounsku a vznikají i další pracovní skupiny.
Thajsko registruje 310 tisíc lidí ve výkonu trestu, což je dvakrát víc, než kolik jsou nápravná zařízení oficiálně schopna pojmout. Už dvaadvacet tisíc lidí tam bylo pozitivně testováno na covid-19.
Problém nedostatku pracovních sil se v současném Rusku řeší zapojením „gastarbeiterů“, hlavně z postsovětské Střední Asie. Migrantů se ale kvůli pandemii momentálně nedostává.
Mluvčí ostravské krajské hygieny Aleš Kotrla řekl televizi Polar, že v neděli bylo ve věznici evidováno 135 nakažených. Ve věznici si v současné době odpykává trest 809 vězňů.
Oznámení o zahájení trestního řízení vydala policie v neděli dopoledne na twitterovém účtu. Uvedla, že vzhledem k tomu, že je na počátku šetření, nebude sdělovat bližší informace.
Někteří z vězňů zveřejnili na internetu obrázky svých potlučených těl. Amnesty uvedla, že řadu zadržených policisté ve vězení svlékli do naha, bili je a vyhrožovali jim znásilněním.
Výměna vězňů mezi afghánskou vládou a Tálibánem je jedním z bodů mírové dohody uzavřené na konci února mezi Spojenými státy a Tálibánem v katarském Dauhá.