Plně funkční záchod s názvem Amerika od italského umělce Maurizia Cattelana zmizel ze zámku, který je na seznamu památek UNESCO, nad ránem 14. září 2019.
Ministr zveřejnil plán měsíc poté, co se francouzské věznice staly terčem řady útoků. Násilníci zapalovali auta v jejich blízkosti, odpalovali petardy a na některé věznice i stříleli z kalašnikovů.
Zaměstnávání odsouzených je stále častější praxe v soukromých i státních firmách. Trestanci jezdí ve většině případů na směny do Balíkovny autobusy, jen v Hradci Králové chodí pěšky.
„Chybí nám přibližně 740 příslušníků a 200 občanských zaměstnanců,“ připouští v rozhovoru pro Radiožurnál šéf Vězeňské služby Simon Michailidis. Důvodem je i výše platů, tvrdí odbory.
Bývalý český dobrovolník Filip Siman má za rabování na Ukrajině a službě v cizí armádě strávit za mřížemi osm let. S tím ale jeho obhájce nesouhlasí, a podal proto dovolání k Nejvyššímu soudu.
Alcatraz fungoval jako federální věznice mezi lety 1934 a 1963. Dnes je národní historickou památkou, status získal roku 1986. Návrat k původnímu účelu proto není jednoduchý.
„Ameriku příliš dlouho sužují brutální, násilní a opakovaní zločinci, spodina společnosti, kteří nikdy nepřispějí ničím jiným než bídou a utrpením,“ napsal Trump.
„Náš systém zavírá extrémně moc lidí,“ je přesvědčená šéfka Probační a mediační služby. „Jsme čtvrtí v Evropě v počtech vězňů. Přitom jsme jedna z nejbezpečnějších zemí,“ říká pro Český rozhlas Plus.
„Ahoj, jsem Jakub. Mám pro tebe pár věcí, které bys měl vědět teď, když ti přišla výzva k nástupu trestu,“ zní první věty v instruktážním videu. První Jakubova rada – neodkládat nástup za mříže.
Od státu požadoval jako zadostiučinění přes 88 milionů, ten to ale odmítl, Tempelovi zaslal omluvu ministr Pavla Blažka (ODS) a přiznal mu 3,7 milionu korun.
RusNews uvedl, že novinářka si stěžovala na bití a injekčení podávání antipsychotik. Tvrzení, že napadla personál trestanecké kolonie, žena podle deníku popírá.
Všechny kauzy spojuje obvinění, že dozorci nezvládali vypjaté emoční situace a místo toho, aby postupovali zákonným způsobem, vězně svévolně trestali za nepřístojné chování.
Běloruské aktivistce Palině Šarendové-Panasjukové, kterou tamní režim nedávno propustil z vězení se podařilo uprchnout do Litvy. Tam popsala své zážitky z Běloruského vězení a psychiatrické léčebny.
Uvádí to americký The Wall Street Journal na základě výpovědí tří bývalých příslušníků vězeňské služby. Praktiky vyšetřovatelé OSN označili za rozšířené a systematické mučení.
Vězeňská služba dostává o výpadku telefonních služeb od dodavatele průběžné informace. „Intenzivně pracují na obnově funkčnosti telefonního systému, který byl hackersky napaden,“ uvedla Prunerová.
Pětačtyřicetiletý Breivik si na podmínky ve vězení stěžuje opakovaně. Tvrdí, že roky samovazby porušily jeho lidská práva a poškodily ho. Norské soudy jeho žaloby opakovaně zamítly.
Šestadvacetiletou ženu, která dívky k sexu jemu i dalším mužům nabízela, soud potrestal vězením 8,5 roku za obchodování s lidmi a výrobu a jiné nakládání s dětskou pornografií.
„Režim zlikvidoval 11 politických stran. To byly všechny opoziční strany, které stály proti Lukašenkovi. Zůstaly jen prorežimní strany,“ upozorňuje bývalá politická vězenkyně novinářka Iryna Ščasnaja.
Zproštěn obžaloby z vraždy byl Tempel pro nedostatek důkazů po zásazích Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku a českého Ústavního soudu. Byl nezákonně odsouzen na téměř 20 let.
Senát vedený soudkyní Kamilou Elsnicovou vyhověl odvolání žalobce Martina Bílého, když Simana nově uznal vinným i z přečinu služby v cizích ozbrojených silách.
Kauza se týká obvinění, že Sarkozyho prezidentská kampaň získala miliony dolarů od režimu tehdejšího libyjského vůdce Kaddáfího. Korupční dohodu s Kaddáfím podle obvinění uzavřel Sarkozy v roce 2005.
Část peněz si odsouzení nechají jako kapesné a věznice jim zároveň bude část spořit. Vězeň si tak po ukončení trestu bude moct z uložených peněz například zaplatit cestu domů nebo bydlení.
AP oznámené rozhodnutí soudce Juana Merchana označila za mimořádné. Trump podle něj bude muset k soudu, osobně nebo prostřednictvím videohovoru, jen deset dní před svou inaugurací.
Na počátku 50. let slavili političtí vězni Vánoce v kriminále na Mírově. A mohli právem pochybovat, zda se z kriminálu dostanou živí, vzpomíná Jan Janků, odsouzený za údajnou velezradu,
„Oznamovatel si vše vymyslel a při výslechu se k tomu přiznal. Kriminalisté mu sdělili obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí až tři roky vězení,“ oznámila policie.