Victoria Azarenková

Victoria Azarenková v textech na iROZHLASU

O titul se na Australian Open utkají Li Na s Azarenkovou

|Tereza Jelínková |Tenis

Tenisové Australian Open už zná finalistky ženské dvouhry. Číňanka Li Na vyřadila v semifinále dosud suverénní Marii Šarapovovou, kterou porazila dvakrát 6:2. O titul si Li Na zahraje se světovou jedničkou Victorií Azarenkovou, která přehrála Američanku Sloan Stephensovou 6:1 a 6:4.

Berdych je na Australian Open nasazenou pětkou, Kvitová osmičkou

Český tenistka Tomáš Berdych bude na nadcházejícím Australian Open nasazeným hráčem číslo pět, Petra Kvitová bude plnit roli turnajové osmičky. Nasazeným je také Radek Štěpánek jako číslo 31, Lucie Šafářová jako 17 a Klára Zakopalová, která bude 23.

Šarapovová ovládla na TM Bílou skupinu, smetla i Stosurovou

Ruská tenistka Maria Šarapovová zvládla na Turnaji mistryň v Istanbulu i třetí zápas a porazila Australanku Samanthu Sotsurovou, která zaskočila za nemocnou Petru Kvitovou, po setech 6:0 a 6:3. Šarapovová tak ovládla Bílou skupinu a postupuje do semifinále.

|Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková |Tenis

U souboje Azarenková vs. Li Na bude na Turnaji mistryň i Češka

Nejlepší tenistky světa si v Istanbulu zahrají o dvě zbylá semifinálová místa na Turnaji mistryň. V nejsledovanějším utkání dne proti sobě v přímém souboji o postup nastoupí nasazená jednička Běloruska Viktoria Azarenková a Číňanka Li Na. A je nanejvýš pravděpodobné, že u toho bude přímo na kurtu i jedna Češka.

|Alena Benešová |Tenis

Tenisté Federer a Azarenková ovládli turnaj v Indian Wells

Vítězná série běloruské tenistky Victorie Azarenkové pokračuje. Nejlepší hráčka světa vyhrála i 23. zápas tohoto roku. Ve finále turnaje v americkém Indian Wells porazila světovou dvojku Rusku Marii Šarapovovou 6:2 a 6:3 a získala čtvrtý letošní titul. Mužskou část turnaje ovládl Švýcar Roger Federer, který porazil domácího Johna Isnera 7:6 a 6:3.

Azarenková ovládla Australian Open a stane se světovou jedničkou

Běloruská tenistka Victoria Azarenková porazila ve finále Australian Open Marii Šarapovovou z Ruska 6:3 a 6:0 a ovládla úvodní grandslam sezony. Její triumf navíc znamená, že v pondělí vystřídá na světovém trůnu Dánku Caroline Wozniackou. Petra Kvitová, která na Australian Open skoničla v semifinále, zůstane druhá.

Víc běhám k síti, soupeřkám to dělá problém, prozrazuje Kvitová

Česká tenistka Petra Kvitová si dnes zahraje o svůj šestý titul v sezoně. A jeden z nejcennějších, protože jde o Turnaj mistryň, na který se pokaždé dostane pouze osm nejlepších hráček světa. Wimbledonská vítězka si účast mezi elitou vybojovala útočnou hrou, což teď v Istanbulu znamená klidně i přes třicet zásahů na síti za jeden zápas.