videoklip

| dp |Zprávy ze světa

Roztříštěná Nigérie: herečka ve videu objala rappera. Na severu dostala zákaz hrát, na jihu nabídku práce

Na výrazné rozdíly mezi křesťanským jihem a muslimským severem Nigérie upozornil případ herečky Sadau Rahama. Ta vystoupila ve videoklipu s rapperem ClassiQ, ve kterém ho letmo objímala nebo držela za ruku. Právě to odstartovalo vlnu kritiky ze strany konzervativních muslimů, kteří tvrdí, že její chování je extrémní a muslimka by nic podobného neměla dělat. I přes omluvu zákazali v severní Nigérii 22leté Rahamě u filmu nadále pracovat.

| mka, Jaroslav Gavenda |Zprávy z domova

Čtvrtníček a Potměšil jdou k soudu. Hráli si na policisty a řidič dostal infarkt

U pražského soudu začíná hlavní líčení s herci Petrem Čtvrtníčkem a Janem Potměšilem kvůli klipu pro Konto Bariéry. V něm byli převlečeni za hendikepované dopravní policisty a kontrolovali řidiče. Během natáčení charitativní scénky ale jeden ze zastavených řidičů dostal infarkt. Herci jsou stíháni za poškození cizích práv a přisvojení pravomoci úřadu – v tomto případě policie.

|Lenka Kabrhelová, Mirko Kašpar |Zprávy ze světa

Rusové se baví videem, které oslavuje 'spasitele národa' Putina

Přes půl milionů shlédnutí a tisíce komentářů nasbíral během několika dní nový hit ruského internetu – videoklip s tajemným názvem „VVP“. Píseň oslavuje ruského premiéra Vladimira Vladimiroviče Putina, který se uchází o návrat do Kremlu na dalších 6 let. A opěvuje ho tak originálním způsobem, že sklízí ovace nejen u premiérových příznivců, ale i odpůrců.