Vincenzo Nibali

Vincenzo Nibali v textech na iROZHLASU

|Marek Augustin |Ostatní sporty

Češi se v časovce předvedli. Bárta skončil třetí, König se posunul na 7. místo

Jediná časovka letošního ročníku Tour de France vyšla českým jezdcům týmu NetApp. Jan Bárta si dojel pro 3. místo a na suverénního vítěze Tonyho Martina ztratil minutu a 47 vteřin. Leopold König zvládl čtyřiapadesátikilometrovou trať jako pátý nejlepší a v průběžném pořadí je celkově sedmý. Vincenzo Nibali potvrdil svůj žlutý dres čtvrtou příčkou.

|Vojtěch Man |Ostatní sporty

Nibali vládne TdF, vyhrál už 4. etapu. König zůstává devátý

18. etapu cyklistické Tour de France ovládl průběžně vedoucí Ital Vincenzo Nibali. Na závěrečném pyrenejském vrcholu Hautacam si dojel už pro čtvrté dílčí vítězství a opět navýšil svůj náskok. Čech Leopolod König se díky osmému místu udržel v elitní desítce průběžného pořadí.

17. etapu TdF vyhrál Polák Majka, König klesl na 9. místo

Polák Rafal Majka z týmu Tinkoff-Saxo pokračuje ve skvělých výkonech v posledních etapách Tour de France. Čtyřiadvacetiletý Polák vyhrál 17. etapu a pojistil si trikot pro nejlepšího vrchaře. Náskok v celkovém pořadí navýšil Ital Vincenzo Nibali. Leopold König ztratil na vítěze 4 minuty a propadl se na 9. místo.

Italský cyklista Nibali si v 10. etapě TdF dojel pro triumf i žlutý dres

|Tomáš Kohout, Jakub Kanta |Ostatní sporty

Staronovým lídrem 101. ročníku cyklistické Tour de France je po 10. horské etapě Ital Vincenzo Nibali, který si dojel i pro etapový primát na vrchol La Planche des Belles Filles. Tam po pádu nedojel a závod vzdal jeden z jeho hlavních rivalů a adeptů na celkový triumf Alberto Contador. Jako osmý nejrychlejší dnes zvládl 161,5 kilometru Leopold König.

TdF: Kluzkou dlažbu nejlépe zvládl Lars Boom. Nibali získal náskok

Bývalý cyklokrosař Lars Boom zaznamenal první dílčí vítězství na Tour de France. V náročné etapě mezi belgickým Ypres a Arenbergem Porte du Hainaut si poradil s náročnými úseky na dlažebních kostkách i s nepříjemným deštěm. V čele průběžného pořadí zůstává Vincenzo Nibali, který získal náskok na konkurenty v boji o prvenství.