Vít Fousek

Tour de Ski v novém: o dva závody méně, ale náročnější cestování

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Nejdůležitější závody sezóny přijdou pro běžkyně a běžce na lyžích až na přelomu února a března, kdy Val di Fiemme v Itálii hostí mistrovství světa. Ale už dnes si lyžaři naposledy zatrénují před sérií závodů, kterou můžeme označit za nejnáročnější akci zimy. Tradičně, ale zároveň také naposledy, začne zítra v německém Oberhofu seriál Tour de Ski.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Zimní sporty

K vybavení běžců na lyžích patří občas i špunty do uší

Asi se shodneme na tom, že nejdůležitějším vybavením profesionálního běžce na lyžích jsou přirozeně lyže. Ale pro účastníky Tour de Ski to na jejich druhé štaci tak docela neplatí. V německém Oberstdorfu se závodilo na Silvestra a pracovní den mají lyžaři i dnes na Nový rok. Aby měli na čtvrtý závod během čtyř dnů dostatek sil, potřebují se pořádně vyspat. Vítání nového roku proto vynechávají a jejich nepostradatelnou pomůckou se staly špunty do uší.

|Jan Kaliba, Tereza Jelínková |Zimní sporty

Běžci na lyžích si v Oberstdorfu připadali jako zmoklé slepice

Včerejší závod skokanů na lyžích v Oberstdorfu komplikovalo husté sněžení, což vadilo více závodníkům než lidem, kteří se přišli na Turné čtyř můstků podívat. Dnes vystřídali v tomhle jihoněmeckém středisku skokany běžci na lyžích, které tam čekala třetí etapa Tour de Ski. A tentokrát si byli závodníci a fanoušci ve svém nepohodlí rovni. Tedy až na deštníky a pláštěnky, pod které se diváci mohli schovat. Počasí zkrátka bylo ještě více pod psa než při včerejších skocích.