Vítězslav Veselý

|Vojtěch Man |Ostatní sporty

OBRAZEM: Medailisté proti tankům. Sportovci Dukly měli vojenské cvičení

Střelba z útočné pušky, náskok na pancíř, překonání protivníka s tankem, běh po ohňové dráze či házení ručních granátů. Takové disciplíny si čeští olympionici vyzkouší jen zřídkakdy, nebo vůbec. Sportovci z Dukly jsou ale zároveň vojáky z povolání, ve vojenském prostoru Březina tak cvičili třeba kapitán Ondřej Synek, praporčíci Josef Dostál či Vítězslav Veselý nebo nadporučík Jan Štěrba.

|Petr Kadeřábek, Radek Šamša |LOH 2016 Rio de Janeiro

Snili o tom, že si ve finále zahází spolu. Teď trio oštěpařů vyhlíží medaile

V české historii se ještě nikdy nestalo, aby do finále jedné atletické disciplíny na olympijských hrách postoupili hned tři čeští závodníci. Poprvé se to podařilo ve čtvrtek ráno středoevropského letního času třem oštěpařům a svěřencům Jana Železného – Petru Frydrychovi, Jakubu Vadlejchovi a Vítězslavu Veselému.

|Jakub Knoll |Atletika

Oštěpař Veselý vybojoval pro Česko na ME druhé stříbro. Dálkař Juška těsně čtvrtý

Český oštěpař Vítězslav Veselý se stal v Amsterodamu vicemistrem Evropy. Svěřenec Jana Železného v dnešním finále předvedl ve třetí sérii výkon 83,59 metru, který mu sice nejprve stačil na zajištění první pozice, ale v páté sérii ho překonal Lotyš Sirmais a obral Veselého o zlato. Dalším Čechům se ve finále tolik nedařilo, když Jakub Vadlejch skončil devátý a Jaroslav Jílek desátý.

|Jakub Marek, Vojtěch Man |Atletika

Tři čeští oštěpaři budou v Pekingu bojovat se soupeři i vlastní psychikou

Nejpočetnější české zastoupení bude mít na atletickém mistrovství světa mužský oštěp. Hned tři svěřenci světového rekordmana Jana Železného totiž vstoupí do kvalifikace v pondělí, tedy ve třetí den šampionátu v Pekingu. Nejvíc pozornosti samozřejmě přitahuje Vítězslav Veselý, který ale žádnou výhodu v roli obhájce světového titulu z Moskvy nevidí.

| ČTK |Atletika

Oštěpař Veselý dodatečně přišel o triumf na Diamantové lize v Birminghamu

Oštěpař Vítězslav Veselý přišel o vítězství na mítinku Diamantové ligy v Birminghamu. Keňanovi Juliusi Yegovi byl dodatečně uznán poslední pokus, který původně rozhodčí označili jako neplatný s tím, že oštěp dopadl mimo výseč. Yego se mohl díky výkonu 91,39 metru radovat z nejlepšího výkonu v historii Diamantové ligy. Veselý, který hodil v poslední sérii druhý nejlepší výkon kariéry 88,18, skončil na druhém místě. Zuzana Hejnová obsadila v běhu na 400 m překážek třetí místo.

|Jakub Marek, Marek Augustin |Atletika

Veselý startuje na úvodní Diamantové lize v Dauhá. Rád by v tabulkách před vedoucí krajany

Mistr světa v hodu oštěpem Vítězslav Veselý dnes vstoupí do sezony, ve které by chtěl obhájit titul z Moskvy. A hned v prvním závodě narazí český atlet na své největší soupeře. Úvodní díl šestého ročníku Diamantové ligy v katarském Dauhá totiž přilákal téměř kompletní světovou špičku. A chybět nebudou ani dva nejlepší muži aktuálních tabulek - Petr Frydrych a Jakub Vadlejch.

Oštěpařka Barbora Špotáková posedmé ovládla anketu Atlet roku

Mistryně Evropy v hodu oštěpem Barbora Špotáková byla dnes posedmé v kariéře vyhlášena Atletem roku. V anketě Českého atletického svazu vyhrála podle očekávání se ziskem 1307 bodů. Druhý skončil další oštěpař a její kolega z tréninkové skupiny Vítězslav Veselý, který dostal 1063 hlasů. Třetí místo obsadil halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák.